Publicitate

SANDOR ROYAL S.R.L.

CUI: 41226987 J24/1221/2019 SRL Maramureş, Sat Călineşti, Comuna Călineşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41226987
Cod înmatriculare J24/1221/2019
EUID ROONRC.J24/1221/2019
Data înmatriculării 2019-06-05
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani

Adresă

România, Maramureş, Sat Călineşti, Comuna Călineşti, CĂLINEŞTI, 66, 437075

Țară: România
Județ: Maramureş
Localitate: Sat Călineşti, Comuna Călineşti
Stradă: CĂLINEŞTI
Număr: 66
Cod poștal: 437075

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 1.404 RON 1.404 RON 9.590 RON −8.200 RON −8.186 RON 7.637 RON 3.513 RON 4.124 RON −8.000 RON 15.637 RON 3.458 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 175.412 RON 188.955 RON 182.641 RON 4.798 RON 6.314 RON 37.210 RON 4.308 RON 32.902 RON −3.202 RON 40.412 RON 31.255 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2
2021 201.753 RON 229.788 RON 192.932 RON 34.502 RON 36.856 RON 57.500 RON 3.646 RON 53.854 RON 31.300 RON 26.200 RON 42.424 RON 4.589 RON 0 RON 0 RON 1
2022 257.015 RON 261.522 RON 223.655 RON 31.496 RON 37.867 RON 68.950 RON 4.900 RON 64.050 RON 52.796 RON 16.154 RON 60.752 RON 54 RON 0 RON 0 RON 1
2023 276.712 RON 279.194 RON 240.130 RON 34.426 RON 39.064 RON 76.988 RON 3.969 RON 73.019 RON 75.222 RON 1.766 RON 66.855 RON 312 RON 0 RON 0 RON 1
2024 221.905 RON 224.491 RON 195.834 RON 24.748 RON 28.657 RON 112.661 RON 3.671 RON 108.990 RON 84.470 RON 28.191 RON 106.173 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2025 289.991 RON 290.055 RON 250.730 RON 33.326 RON 39.325 RON 124.716 RON 7.143 RON 117.573 RON 77.795 RON 46.921 RON 78.415 RON 308 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

SANDOR IOAN
administrator
Maramureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (6)

Lideri din domeniu

Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 96 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
290,0 K RON
Rezultat Net 2025
33,3 K RON
Total Active 2025
124,7 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 1,4 K RON 175,4 K RON 201,8 K RON 257,0 K RON 276,7 K RON 221,9 K RON 290,0 K RON
Venituri totale 1,4 K RON 189,0 K RON 229,8 K RON 261,5 K RON 279,2 K RON 224,5 K RON 290,1 K RON
Cheltuieli totale 9,6 K RON 182,6 K RON 192,9 K RON 223,7 K RON 240,1 K RON 195,8 K RON 250,7 K RON
Rezultat net −8,2 K RON 4,8 K RON 34,5 K RON 31,5 K RON 34,4 K RON 24,7 K RON 33,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 351,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,51 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 0,83 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,83 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,66 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate7,1 K RON (5.7%)
Active circulante117,6 K RON (94.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri78,4 K RON
Creanțe308 RON
Numerar38,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,70
Durata stocaj (zile) 99
Rotație creanțe (ori/an) 941,53
Durata încasare (zile) 0

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
13,6%
Marjă netă
11,5%
ROA
26,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 15,6 K RON 7,6 K RON 204,8%
2020 40,4 K RON 37,2 K RON 108,6%
2021 26,2 K RON 57,5 K RON 45,6%
2022 16,2 K RON 69,0 K RON 23,4%
2023 1,8 K RON 77,0 K RON 2,3%
2024 28,2 K RON 112,7 K RON 25,0%
2025 46,9 K RON 124,7 K RON 37,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,4 K RON 175,4 K RON 201,8 K RON 257,0 K RON 276,7 K RON 221,9 K RON 290,0 K RON ▲ 30,7%
Rezultat net −8,2 K RON 4,8 K RON 34,5 K RON 31,5 K RON 34,4 K RON 24,7 K RON 33,3 K RON ▲ 34,7%
Total active 7,6 K RON 37,2 K RON 57,5 K RON 69,0 K RON 77,0 K RON 112,7 K RON 124,7 K RON ▲ 10,7%
Capitaluri proprii −8,0 K RON −3,2 K RON 31,3 K RON 52,8 K RON 75,2 K RON 84,5 K RON 77,8 K RON ▼ 7,9%
Datorii totale 15,6 K RON 40,4 K RON 26,2 K RON 16,2 K RON 1,8 K RON 28,2 K RON 46,9 K RON ▲ 66,4%
Lichiditate curentă 0,26 0,81 2,06 3,97 41,35 3,87 2,51 ▼ 35,2%
Marjă netă (%) -584,05 2,74 17,10 12,25 12,44 11,15 11,49 ▲ 3,0%
Scor bonitate 19 50 100 95 100 80 95 ▲ 18,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (33,3 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.51), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 351,1 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate