Publicitate

DARMOLD SRL

CUI: 4982307 J24/2179/1993 SRL Maramureş, Municipiul Baia Mare
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 4982307
Cod înmatriculare J24/2179/1993
EUID ROONRC.J24/2179/1993
Data înmatriculării 1993-11-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 33 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Maramureş, Municipiul Baia Mare, VASILE LUCACIU, 162, 430402

Țară: România
Județ: Maramureş
Localitate: Municipiul Baia Mare
Stradă: VASILE LUCACIU
Număr: 162
Cod poștal: 430402

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 132.446 RON 230.335 RON 305.714 RON −76.769 RON −75.379 RON 574.772 RON 424.654 RON 150.118 RON 46.664 RON 322.237 RON 68.110 RON 78.374 RON 207.516 RON 1.645 RON 7
2020 208.316 RON 266.811 RON 262.506 RON 2.290 RON 4.305 RON 510.978 RON 370.498 RON 140.480 RON 48.955 RON 287.937 RON 60.662 RON 67.052 RON 175.185 RON 1.099 RON 6
2021 157.659 RON 269.980 RON 266.228 RON 1.620 RON 3.752 RON 390.458 RON 256.100 RON 134.358 RON 50.575 RON 199.135 RON 88.624 RON 38.621 RON 142.954 RON 2.206 RON 3
2022 208.905 RON 237.572 RON 212.871 RON 22.649 RON 24.701 RON 371.945 RON 220.548 RON 151.397 RON 73.223 RON 190.547 RON 59.388 RON 77.770 RON 110.622 RON 2.447 RON 2
2023 122.957 RON 160.682 RON 149.712 RON 9.915 RON 10.970 RON 273.935 RON 178.343 RON 95.592 RON 83.136 RON 114.315 RON 57.739 RON 21.239 RON 78.291 RON 1.807 RON 1
2024 128.577 RON 166.461 RON 162.776 RON 2.552 RON 3.685 RON 263.047 RON 152.411 RON 110.636 RON 85.689 RON 133.784 RON 74.225 RON 26.153 RON 45.959 RON 2.385 RON 2
2025 115.065 RON 183.423 RON 173.556 RON 8.831 RON 9.867 RON 264.141 RON 135.577 RON 128.564 RON 94.520 RON 158.618 RON 98.415 RON 18.495 RON 13.667 RON 2.664 RON 2

Reprezentanți și administratori (2)

DARABĂ DINU
administrator
Suceava, România
Pagina administratorului
DARABĂ MARIA
administrator
Maramureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 7 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.81) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
115,1 K RON
Rezultat Net 2025
8,8 K RON
Total Active 2025
264,1 K RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 132,4 K RON 208,3 K RON 157,7 K RON 208,9 K RON 123,0 K RON 128,6 K RON 115,1 K RON
Venituri totale 230,3 K RON 266,8 K RON 270,0 K RON 237,6 K RON 160,7 K RON 166,5 K RON 183,4 K RON
Cheltuieli totale 305,7 K RON 262,5 K RON 266,2 K RON 212,9 K RON 149,7 K RON 162,8 K RON 173,6 K RON
Rezultat net −76,8 K RON 2,3 K RON 1,6 K RON 22,6 K RON 9,9 K RON 2,6 K RON 8,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 118,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,81 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,19 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,07 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,67 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate135,6 K RON (51.3%)
Active circulante128,6 K RON (48.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri98,4 K RON
Creanțe18,5 K RON
Numerar11,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,17
Durata stocaj (zile) 312
Rotație creanțe (ori/an) 6,22
Durata încasare (zile) 59

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
8,6%
Marjă netă
7,7%
ROA
3,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 322,2 K RON 574,8 K RON 56,1%
2020 287,9 K RON 511,0 K RON 56,4%
2021 199,1 K RON 390,5 K RON 51,0%
2022 190,5 K RON 371,9 K RON 51,2%
2023 114,3 K RON 273,9 K RON 41,7%
2024 133,8 K RON 263,0 K RON 50,9%
2025 158,6 K RON 264,1 K RON 60,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 132,4 K RON 208,3 K RON 157,7 K RON 208,9 K RON 123,0 K RON 128,6 K RON 115,1 K RON ▼ 10,5%
Rezultat net −76,8 K RON 2,3 K RON 1,6 K RON 22,6 K RON 9,9 K RON 2,6 K RON 8,8 K RON ▲ 246,0%
Total active 574,8 K RON 511,0 K RON 390,5 K RON 371,9 K RON 273,9 K RON 263,0 K RON 264,1 K RON ▲ 0,4%
Capitaluri proprii 46,7 K RON 49,0 K RON 50,6 K RON 73,2 K RON 83,1 K RON 85,7 K RON 94,5 K RON ▲ 10,3%
Datorii totale 322,2 K RON 287,9 K RON 199,1 K RON 190,5 K RON 114,3 K RON 133,8 K RON 158,6 K RON ▲ 18,6%
Lichiditate curentă 0,47 0,49 0,67 0,79 0,84 0,83 0,81 ▼ 2,0%
Marjă netă (%) -57,96 1,10 1,03 10,84 8,06 1,98 7,67 ▲ 287,4%
Scor bonitate 25 51 50 73 60 55 60 ▲ 9,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (8,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 118,2 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate