Publicitate

PLASTARTISAN SOLUTIONS S.R.L.

CUI: 46203844 J24/933/2022 SRL Maramureş, Sat Coroieni, Comuna Coroieni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46203844
Cod înmatriculare J24/933/2022
EUID ROONRC.J24/933/2022
Data înmatriculării 2022-05-26
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Maramureş, Sat Coroieni, Comuna Coroieni, COROIENI, 3, 437126

Țară: România
Județ: Maramureş
Localitate: Sat Coroieni, Comuna Coroieni
Stradă: COROIENI
Număr: 3
Cod poștal: 437126

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 5.000 RON 5.000 RON 0 RON 4.853 RON 5.000 RON 5.200 RON 0 RON 5.200 RON 5.053 RON 147 RON 0 RON 5.000 RON 0 RON 0 RON 0
2023 33.300 RON 34.339 RON 32.135 RON 2.021 RON 2.204 RON 234.766 RON 15.008 RON 219.758 RON 7.074 RON 28.744 RON 0 RON 218.141 RON 198.948 RON 0 RON 1
2024 187.244 RON 197.515 RON 34.087 RON 161.650 RON 163.428 RON 446.793 RON 235.949 RON 210.844 RON 168.724 RON 89.391 RON 0 RON 209.943 RON 188.678 RON 0 RON 2
2025 120.800 RON 147.969 RON 144.449 RON 2.368 RON 3.520 RON 290.248 RON 249.613 RON 40.635 RON 96.092 RON 32.647 RON 2.489 RON 37.390 RON 161.509 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

MEDIȘAN MARIANA
administrator
Braşov, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 12 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
120,8 K RON
Rezultat Net 2025
2,4 K RON
Total Active 2025
290,2 K RON
Scor Bonitate
55/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 55/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 5,0 K RON 33,3 K RON 187,2 K RON 120,8 K RON
Venituri totale 5,0 K RON 34,3 K RON 197,5 K RON 148,0 K RON
Cheltuieli totale 0 RON 32,1 K RON 34,1 K RON 144,4 K RON
Rezultat net 4,9 K RON 2,0 K RON 161,7 K RON 2,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 211,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,24 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,17 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 8,89 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate249,6 K RON (86%)
Active circulante40,6 K RON (14%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri2,5 K RON
Creanțe37,4 K RON
Numerar756 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 48,53
Durata stocaj (zile) 8
Rotație creanțe (ori/an) 3,23
Durata încasare (zile) 113

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
2,9%
Marjă netă
2,0%
ROA
0,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 147 RON 5,2 K RON 2,8%
2023 28,7 K RON 234,8 K RON 12,2%
2024 89,4 K RON 446,8 K RON 20,0%
2025 32,6 K RON 290,2 K RON 11,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

55
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 5,0 K RON 33,3 K RON 187,2 K RON 120,8 K RON ▼ 35,5%
Rezultat net 4,9 K RON 2,0 K RON 161,7 K RON 2,4 K RON ▼ 98,5%
Total active 5,2 K RON 234,8 K RON 446,8 K RON 290,2 K RON ▼ 35,0%
Capitaluri proprii 5,1 K RON 7,1 K RON 168,7 K RON 96,1 K RON ▼ 43,0%
Datorii totale 147 RON 28,7 K RON 89,4 K RON 32,6 K RON ▼ 63,5%
Lichiditate curentă 35,37 7,65 2,36 1,24 ▼ 47,2%
Marjă netă (%) 97,06 6,07 86,33 1,96 ▼ 97,7%
Scor bonitate 87 65 90 55 ▼ 38,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 211,9 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate