Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NANMAR ECO FRUCT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Mehedinţi, Municipiul Drobeta-Turnu Severin, ROMANĂ, 6, 220113
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 12.645 RON | 12.834 RON | 28.943 RON | −16.109 RON | −16.109 RON | 2.774.194 RON | 234.001 RON | 2.540.193 RON | −8.423 RON | 25.115 RON | 0 RON | 2.540.062 RON | 2.757.502 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 54.200 RON | 27.733 RON | 22.310 RON | 26.467 RON | 2.800.552 RON | 206.360 RON | 2.594.192 RON | 13.886 RON | 29.164 RON | 0 RON | 2.594.261 RON | 2.757.502 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 23.774 RON | −23.774 RON | −23.774 RON | 2.668.905 RON | 74.863 RON | 2.594.042 RON | −117.744 RON | 29.147 RON | 0 RON | 2.594.261 RON | 2.757.502 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
- 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Mehedinţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0124 — Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
Top format din 5 companii din județul Mehedinţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−117.744 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−23.774 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 12,6 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 12,8 K RON | 54,2 K RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 28,9 K RON | 27,7 K RON | 23,8 K RON |
| Rezultat net | −16,1 K RON | 22,3 K RON | −23,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −8,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 89,00 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 89,00 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | -0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 91,57 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 25,1 K RON | 2,77 M RON | 0,9% |
| 2024 | 29,2 K RON | 2,80 M RON | 1,0% |
| 2025 | 29,1 K RON | 2,67 M RON | 1,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 12,6 K RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | −16,1 K RON | 22,3 K RON | −23,8 K RON | ▼ 206,6% |
| Total active | 2,77 M RON | 2,80 M RON | 2,67 M RON | ▼ 4,7% |
| Capitaluri proprii | −8,4 K RON | 13,9 K RON | −117,7 K RON | ▼ 947,9% |
| Datorii totale | 25,1 K RON | 29,2 K RON | 29,1 K RON | ▼ 0,1% |
| Lichiditate curentă | 101,14 | 88,95 | 89,00 | ▲ 0,1% |
| Marjă netă (%) | -127,39 | – | – | – |
| Scor bonitate | 41 | 50 | 44 | ▼ 12,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (89), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (44/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.