Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

KTA TRUCK SPEED S.R.L.

CUI: 42243200 J25/70/2020 SRL Mehedinţi, Municipiul Drobeta-Turnu Severin
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42243200
Cod înmatriculare J25/70/2020
EUID ROONRC.J25/70/2020
Data înmatriculării 2020-02-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Mehedinţi, Municipiul Drobeta-Turnu Severin, SULFINEI, 2, VT9, 2, 3, 12, 220022

Țară: România
Județ: Mehedinţi
Localitate: Municipiul Drobeta-Turnu Severin
Stradă: SULFINEI
Număr: 2
Bloc: VT9
Scară: 2
Etaj: 3
Apartament: 12
Cod poștal: 220022

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 262.706 RON 262.714 RON 240.269 RON 19.818 RON 22.445 RON 178.846 RON 2.451 RON 176.395 RON 20.018 RON 158.828 RON 0 RON 125.894 RON 0 RON 0 RON 1
2021 508.798 RON 511.476 RON 431.094 RON 75.287 RON 80.382 RON 196.019 RON 2.778 RON 193.241 RON 115.199 RON 80.820 RON 0 RON 98.631 RON 0 RON 0 RON 1
2022 543.332 RON 554.656 RON 449.959 RON 99.534 RON 104.697 RON 205.765 RON 68.854 RON 136.911 RON 99.774 RON 105.991 RON 0 RON 65.066 RON 0 RON 0 RON 1
2023 676.668 RON 680.279 RON 581.189 RON 93.337 RON 99.090 RON 372.294 RON 172.050 RON 200.244 RON 172.111 RON 212.636 RON 0 RON 138.686 RON 0 RON 12.453 RON 2
2024 462.723 RON 463.492 RON 376.082 RON 78.281 RON 87.410 RON 351.104 RON 117.962 RON 233.142 RON 78.521 RON 275.658 RON 0 RON 141.884 RON 0 RON 3.075 RON 2
2025 370.081 RON 377.884 RON 360.992 RON 11.175 RON 16.892 RON 195.308 RON 63.967 RON 131.341 RON 11.415 RON 195.281 RON 0 RON 92.706 RON 0 RON 11.388 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

BLEOJIU CĂTĂLIN-ANDREI
administrator
Mehedinţi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Mehedinţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 501 companii din județul Mehedinţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.67) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Grad ridicat de îndatorare: 100% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
370,1 K RON
Rezultat Net 2025
11,2 K RON
Total Active 2025
195,3 K RON
Scor Bonitate
36/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 36/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 262,7 K RON 508,8 K RON 543,3 K RON 676,7 K RON 462,7 K RON 370,1 K RON
Venituri totale 262,7 K RON 511,5 K RON 554,7 K RON 680,3 K RON 463,5 K RON 377,9 K RON
Cheltuieli totale 240,3 K RON 431,1 K RON 450,0 K RON 581,2 K RON 376,1 K RON 361,0 K RON
Rezultat net 19,8 K RON 75,3 K RON 99,5 K RON 93,3 K RON 78,3 K RON 11,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 523,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,67 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,67 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,20 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,00 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate64,0 K RON (32.8%)
Active circulante131,3 K RON (67.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe92,7 K RON
Numerar38,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 3,99
Durata încasare (zile) 91

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,6%
Marjă netă
3,0%
ROA
5,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 158,8 K RON 178,8 K RON 88,8%
2021 80,8 K RON 196,0 K RON 41,2%
2022 106,0 K RON 205,8 K RON 51,5%
2023 212,6 K RON 372,3 K RON 57,1%
2024 275,7 K RON 351,1 K RON 78,5%
2025 195,3 K RON 195,3 K RON 100,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

36
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 262,7 K RON 508,8 K RON 543,3 K RON 676,7 K RON 462,7 K RON 370,1 K RON ▼ 20,0%
Rezultat net 19,8 K RON 75,3 K RON 99,5 K RON 93,3 K RON 78,3 K RON 11,2 K RON ▼ 85,7%
Total active 178,8 K RON 196,0 K RON 205,8 K RON 372,3 K RON 351,1 K RON 195,3 K RON ▼ 44,4%
Capitaluri proprii 20,0 K RON 115,2 K RON 99,8 K RON 172,1 K RON 78,5 K RON 11,4 K RON ▼ 85,5%
Datorii totale 158,8 K RON 80,8 K RON 106,0 K RON 212,6 K RON 275,7 K RON 195,3 K RON ▼ 29,2%
Lichiditate curentă 1,11 2,39 1,29 0,94 0,85 0,67 ▼ 20,5%
Marjă netă (%) 7,54 14,80 18,32 13,79 16,92 3,02 ▼ 82,2%
Scor bonitate 62 100 80 65 53 36 ▼ 32,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (11,2 K RON).
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 523,9 K RON.

Riscuri identificate

  • •Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 100% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (36/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.