Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MIU VLAD COMTRANS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Mehedinţi, Municipiul Drobeta-Turnu Severin, TUDOR VLADIMIRESCU, 136, 4S, 1, 14, 220182
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 0 RON | 26 RON | 10.381 RON | −10.355 RON | −10.355 RON | 57.795 RON | 57.170 RON | 625 RON | −10.643 RON | 68.438 RON | 0 RON | 603 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 420.344 RON | 424.752 RON | 362.472 RON | 51.801 RON | 62.280 RON | 81.705 RON | 50.225 RON | 31.480 RON | 41.158 RON | 40.547 RON | 0 RON | 12.185 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 380.099 RON | 381.850 RON | 355.314 RON | 22.716 RON | 26.536 RON | 157.342 RON | 143.336 RON | 14.006 RON | 22.468 RON | 134.874 RON | 0 RON | 13.997 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 517.432 RON | 517.585 RON | 418.445 RON | 89.265 RON | 99.140 RON | 219.965 RON | 135.547 RON | 84.418 RON | 89.505 RON | 130.460 RON | 0 RON | 19.754 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 485.503 RON | 487.697 RON | 428.199 RON | 49.783 RON | 59.498 RON | 198.274 RON | 128.022 RON | 70.252 RON | 50.023 RON | 149.427 RON | 0 RON | 9.348 RON | 0 RON | 1.176 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Mehedinţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 501 companii din județul Mehedinţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.47) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 420,3 K RON | 380,1 K RON | 517,4 K RON | 485,5 K RON |
| Venituri totale | 26 RON | 424,8 K RON | 381,9 K RON | 517,6 K RON | 487,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 10,4 K RON | 362,5 K RON | 355,3 K RON | 418,4 K RON | 428,2 K RON |
| Rezultat net | −10,4 K RON | 51,8 K RON | 22,7 K RON | 89,3 K RON | 49,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 681,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,47 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,47 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,41 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,33 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 51,94 |
| Durata încasare (zile) | 7 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 68,4 K RON | 57,8 K RON | 118,4% |
| 2022 | 40,5 K RON | 81,7 K RON | 49,6% |
| 2023 | 134,9 K RON | 157,3 K RON | 85,7% |
| 2024 | 130,5 K RON | 220,0 K RON | 59,3% |
| 2025 | 149,4 K RON | 198,3 K RON | 75,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 420,3 K RON | 380,1 K RON | 517,4 K RON | 485,5 K RON | ▼ 6,2% |
| Rezultat net | −10,4 K RON | 51,8 K RON | 22,7 K RON | 89,3 K RON | 49,8 K RON | ▼ 44,2% |
| Total active | 57,8 K RON | 81,7 K RON | 157,3 K RON | 220,0 K RON | 198,3 K RON | ▼ 9,9% |
| Capitaluri proprii | −10,6 K RON | 41,2 K RON | 22,5 K RON | 89,5 K RON | 50,0 K RON | ▼ 44,1% |
| Datorii totale | 68,4 K RON | 40,5 K RON | 134,9 K RON | 130,5 K RON | 149,4 K RON | ▲ 14,5% |
| Lichiditate curentă | 0,01 | 0,78 | 0,10 | 0,65 | 0,47 | ▼ 27,4% |
| Marjă netă (%) | – | 12,32 | 5,98 | 17,25 | 10,25 | ▼ 40,6% |
| Scor bonitate | 22 | 78 | 43 | 78 | 48 | ▼ 38,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (49,8 K RON).
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 681,1 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (48/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.