Publicitate

CENTRUL DE RECUPERARE MEDICALA ABLA S.R.L.

CUI: 45980427 J26/605/2022 SRL Mureş, Municipiul Târgu Mureş
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45980427
Cod înmatriculare J26/605/2022
EUID ROONRC.J26/605/2022
Data înmatriculării 2022-04-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Mureş, Municipiul Târgu Mureş, STRÂMBĂ, 3, 540059

Țară: România
Județ: Mureş
Localitate: Municipiul Târgu Mureş
Stradă: STRÂMBĂ
Număr: 3
Cod poștal: 540059

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 37.909 RON 37.909 RON 72.181 RON −34.272 RON −34.272 RON 69.784 RON 49.095 RON 20.689 RON −34.072 RON 119.533 RON 13.652 RON 200 RON 0 RON 15.677 RON 0
2023 278.125 RON 294.335 RON 267.170 RON 24.764 RON 27.165 RON 45.562 RON 36.288 RON 9.274 RON −9.308 RON 67.063 RON 934 RON 120 RON 0 RON 12.193 RON 1
2024 353.498 RON 353.507 RON 278.235 RON 64.880 RON 75.272 RON 99.086 RON 23.481 RON 75.605 RON 55.573 RON 52.222 RON 0 RON 51.652 RON 0 RON 8.709 RON 1
2025 329.193 RON 329.505 RON 245.289 RON 74.529 RON 84.216 RON 89.081 RON 10.674 RON 78.407 RON 75.137 RON 19.169 RON 0 RON 72.024 RON 0 RON 5.225 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

RUSU VASILE-CRISTIAN
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului
HUZA ANAMARIA-RAMONA
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 29 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
329,2 K RON
Rezultat Net 2025
74,5 K RON
Total Active 2025
89,1 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 37,9 K RON 278,1 K RON 353,5 K RON 329,2 K RON
Venituri totale 37,9 K RON 294,3 K RON 353,5 K RON 329,5 K RON
Cheltuieli totale 72,2 K RON 267,2 K RON 278,2 K RON 245,3 K RON
Rezultat net −34,3 K RON 24,8 K RON 64,9 K RON 74,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 487,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 4,09 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 4,09 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,33 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 4,65 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate10,7 K RON (12%)
Active circulante78,4 K RON (88%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe72,0 K RON
Numerar6,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 4,57
Durata încasare (zile) 80

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
25,6%
Marjă netă
22,6%
ROA
83,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 119,5 K RON 69,8 K RON 171,3%
2023 67,1 K RON 45,6 K RON 147,2%
2024 52,2 K RON 99,1 K RON 52,7%
2025 19,2 K RON 89,1 K RON 21,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 37,9 K RON 278,1 K RON 353,5 K RON 329,2 K RON ▼ 6,9%
Rezultat net −34,3 K RON 24,8 K RON 64,9 K RON 74,5 K RON ▲ 14,9%
Total active 69,8 K RON 45,6 K RON 99,1 K RON 89,1 K RON ▼ 10,1%
Capitaluri proprii −34,1 K RON −9,3 K RON 55,6 K RON 75,1 K RON ▲ 35,2%
Datorii totale 119,5 K RON 67,1 K RON 52,2 K RON 19,2 K RON ▼ 63,3%
Lichiditate curentă 0,17 0,14 1,45 4,09 ▲ 182,5%
Marjă netă (%) -90,41 8,90 18,35 22,64 ▲ 23,4%
Scor bonitate 19 45 90 95 ▲ 5,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (74,5 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (4.09), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 487,0 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate