Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CENTER SERV SRL
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Aleea TARGULUI, A7, B, 17, 5675
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 172.147 RON | 173.006 RON | 122.862 RON | 43.324 RON | 50.144 RON | 181.297 RON | 13.252 RON | 168.045 RON | 172.565 RON | 8.732 RON | 103.543 RON | 25.403 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 184.880 RON | 186.566 RON | 127.884 RON | 49.762 RON | 58.682 RON | 179.336 RON | 3.030 RON | 176.306 RON | 168.366 RON | 10.970 RON | 118.597 RON | 9.059 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 172.867 RON | 175.535 RON | 112.018 RON | 53.862 RON | 63.517 RON | 190.841 RON | 0 RON | 190.841 RON | 147.228 RON | 43.613 RON | 131.103 RON | 7.067 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 5248 Comerţul cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4742 — Comerţ cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicaţii în magazine specializate
Top format din 13 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 172,1 K RON | 184,9 K RON | 172,9 K RON |
| Venituri totale | 173,0 K RON | 186,6 K RON | 175,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 122,9 K RON | 127,9 K RON | 112,0 K RON |
| Rezultat net | 43,3 K RON | 49,8 K RON | 53,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 177,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,38 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,37 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,21 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,38 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,32 |
| Durata stocaj (zile) | 277 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 24,46 |
| Durata încasare (zile) | 15 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 8,7 K RON | 181,3 K RON | 4,8% |
| 2024 | 11,0 K RON | 179,3 K RON | 6,1% |
| 2025 | 43,6 K RON | 190,8 K RON | 22,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 172,1 K RON | 184,9 K RON | 172,9 K RON | ▼ 6,5% |
| Rezultat net | 43,3 K RON | 49,8 K RON | 53,9 K RON | ▲ 8,2% |
| Total active | 181,3 K RON | 179,3 K RON | 190,8 K RON | ▲ 6,4% |
| Capitaluri proprii | 172,6 K RON | 168,4 K RON | 147,2 K RON | ▼ 12,6% |
| Datorii totale | 8,7 K RON | 11,0 K RON | 43,6 K RON | ▲ 297,6% |
| Lichiditate curentă | 19,24 | 16,07 | 4,38 | ▼ 72,8% |
| Marjă netă (%) | 25,17 | 26,92 | 31,16 | ▲ 15,8% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 87 | ▼ 8,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (53,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.38), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 177,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.