Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ARMANDO LIMA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, MIHAIL EMINESCU, 5, M10, C, 33, 615200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 15.329 RON | 15.329 RON | 95.951 RON | −80.790 RON | −80.622 RON | 9.312 RON | 0 RON | 9.312 RON | −69.070 RON | 78.382 RON | 8.198 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 14.172 RON | 56.947 RON | 49.707 RON | 6.689 RON | 7.240 RON | 12.391 RON | 0 RON | 12.391 RON | −48.313 RON | 60.704 RON | 9.518 RON | 126 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 85.953 RON | 88.953 RON | 86.820 RON | 1.243 RON | 2.133 RON | 51.905 RON | 0 RON | 51.905 RON | −47.070 RON | 98.975 RON | 42.382 RON | 9.473 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 148.926 RON | 197.289 RON | 119.989 RON | 75.624 RON | 77.300 RON | 49.548 RON | 0 RON | 49.548 RON | 28.209 RON | 21.339 RON | 25.090 RON | 589 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 158.974 RON | 158.974 RON | 105.456 RON | 51.960 RON | 53.518 RON | 62.760 RON | 0 RON | 62.760 RON | 52.160 RON | 10.600 RON | 17.873 RON | 125 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 159.409 RON | 159.409 RON | 152.200 RON | 2.651 RON | 7.209 RON | 39.286 RON | 0 RON | 39.286 RON | 24.377 RON | 14.909 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 212.232 RON | 212.238 RON | 99.024 RON | 111.179 RON | 113.214 RON | 121.385 RON | 27.687 RON | 93.698 RON | 111.556 RON | 9.829 RON | 6.878 RON | 30.403 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4772 — Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
Top format din 14 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 15,3 K RON | 14,2 K RON | 86,0 K RON | 148,9 K RON | 159,0 K RON | 159,4 K RON | 212,2 K RON |
| Venituri totale | 15,3 K RON | 56,9 K RON | 89,0 K RON | 197,3 K RON | 159,0 K RON | 159,4 K RON | 212,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 96,0 K RON | 49,7 K RON | 86,8 K RON | 120,0 K RON | 105,5 K RON | 152,2 K RON | 99,0 K RON |
| Rezultat net | −80,8 K RON | 6,7 K RON | 1,2 K RON | 75,6 K RON | 52,0 K RON | 2,7 K RON | 111,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 249,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 9,53 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 8,83 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 5,74 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 12,35 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 30,86 |
| Durata stocaj (zile) | 12 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,98 |
| Durata încasare (zile) | 52 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 78,4 K RON | 9,3 K RON | 841,7% |
| 2020 | 60,7 K RON | 12,4 K RON | 489,9% |
| 2021 | 99,0 K RON | 51,9 K RON | 190,7% |
| 2022 | 21,3 K RON | 49,5 K RON | 43,1% |
| 2023 | 10,6 K RON | 62,8 K RON | 16,9% |
| 2024 | 14,9 K RON | 39,3 K RON | 38,0% |
| 2025 | 9,8 K RON | 121,4 K RON | 8,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 15,3 K RON | 14,2 K RON | 86,0 K RON | 148,9 K RON | 159,0 K RON | 159,4 K RON | 212,2 K RON | ▲ 33,1% |
| Rezultat net | −80,8 K RON | 6,7 K RON | 1,2 K RON | 75,6 K RON | 52,0 K RON | 2,7 K RON | 111,2 K RON | ▲ 4.093,9% |
| Total active | 9,3 K RON | 12,4 K RON | 51,9 K RON | 49,5 K RON | 62,8 K RON | 39,3 K RON | 121,4 K RON | ▲ 209,0% |
| Capitaluri proprii | −69,1 K RON | −48,3 K RON | −47,1 K RON | 28,2 K RON | 52,2 K RON | 24,4 K RON | 111,6 K RON | ▲ 357,6% |
| Datorii totale | 78,4 K RON | 60,7 K RON | 99,0 K RON | 21,3 K RON | 10,6 K RON | 14,9 K RON | 9,8 K RON | ▼ 34,1% |
| Lichiditate curentă | 0,12 | 0,20 | 0,52 | 2,32 | 5,92 | 2,64 | 9,53 | ▲ 261,8% |
| Marjă netă (%) | -527,04 | 47,20 | 1,45 | 50,78 | 32,68 | 1,66 | 52,39 | ▲ 3.056,0% |
| Scor bonitate | 19 | 50 | 45 | 100 | 95 | 70 | 100 | ▲ 42,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (111,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (9.53), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 249,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.