Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NOVIAS SHOES SRL
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, MIHAI EMINESCU, 5, M10, C, 1, 32, 615200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 264.038 RON | 264.319 RON | 231.377 RON | 30.656 RON | 32.942 RON | 148.661 RON | 15.335 RON | 133.326 RON | 30.856 RON | 117.805 RON | 31.257 RON | 90.316 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 140.707 RON | 141.072 RON | 132.477 RON | 7.214 RON | 8.595 RON | 85.421 RON | 15.335 RON | 70.086 RON | 13.322 RON | 72.099 RON | 52.441 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 105.647 RON | 105.650 RON | 94.669 RON | 9.945 RON | 10.981 RON | 89.712 RON | 15.335 RON | 74.377 RON | 23.267 RON | 66.445 RON | 25.553 RON | 11.579 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 9604 Activităţi de întreţinere corporală
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 213 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 264,0 K RON | 140,7 K RON | 105,6 K RON |
| Venituri totale | 264,3 K RON | 141,1 K RON | 105,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 231,4 K RON | 132,5 K RON | 94,7 K RON |
| Rezultat net | 30,7 K RON | 7,2 K RON | 9,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 11,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,12 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,73 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,56 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,35 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 4,13 |
| Durata stocaj (zile) | 88 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 9,12 |
| Durata încasare (zile) | 40 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 117,8 K RON | 148,7 K RON | 79,2% |
| 2024 | 72,1 K RON | 85,4 K RON | 84,4% |
| 2025 | 66,4 K RON | 89,7 K RON | 74,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 264,0 K RON | 140,7 K RON | 105,6 K RON | ▼ 24,9% |
| Rezultat net | 30,7 K RON | 7,2 K RON | 9,9 K RON | ▲ 37,9% |
| Total active | 148,7 K RON | 85,4 K RON | 89,7 K RON | ▲ 5,0% |
| Capitaluri proprii | 30,9 K RON | 13,3 K RON | 23,3 K RON | ▲ 74,7% |
| Datorii totale | 117,8 K RON | 72,1 K RON | 66,4 K RON | ▼ 7,8% |
| Lichiditate curentă | 1,13 | 0,97 | 1,12 | ▲ 15,2% |
| Marjă netă (%) | 11,61 | 5,13 | 9,41 | ▲ 83,4% |
| Scor bonitate | 67 | 48 | 70 | ▲ 45,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (9,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.