Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ROVIAL DO SRL
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Str. SLT. RADU TEOHARIE, 92, 5675
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.933 RON | 33.392 RON | 12.136 RON | 20.923 RON | 21.256 RON | 732.902 RON | 16.343 RON | 716.559 RON | 524.972 RON | 207.930 RON | 388.997 RON | 312.693 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 4.202 RON | 4.202 RON | 3.200 RON | 876 RON | 1.002 RON | 716.020 RON | 16.717 RON | 699.303 RON | 525.848 RON | 190.172 RON | 388.997 RON | 309.595 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 5.655 RON | 6.667 RON | 5.141 RON | 1.341 RON | 1.526 RON | 719.712 RON | 16.116 RON | 703.596 RON | 527.189 RON | 192.523 RON | 390.916 RON | 309.123 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 12.185 RON | 12.185 RON | 8.120 RON | 3.921 RON | 4.065 RON | 509.880 RON | 94.012 RON | 415.868 RON | 395.392 RON | 114.488 RON | 304.432 RON | 111.423 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 24.603 RON | 24.603 RON | 24.159 RON | 120 RON | 444 RON | 437.963 RON | 94.012 RON | 343.951 RON | 390.928 RON | 47.035 RON | 268.649 RON | 74.762 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 14.300 RON | 14.300 RON | 10.997 RON | 2.804 RON | 3.303 RON | 78.182 RON | 55.138 RON | 23.044 RON | 76.289 RON | 1.893 RON | 19.889 RON | 2.905 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 33.200 RON | 35.700 RON | 82.670 RON | −48.182 RON | −46.970 RON | 65.716 RON | 41.949 RON | 23.767 RON | 28.107 RON | 37.609 RON | 20.061 RON | 830 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8129 Alte activităţi de curăţenie
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Top format din 160 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.63) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−48.182 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,9 K RON | 4,2 K RON | 5,7 K RON | 12,2 K RON | 24,6 K RON | 14,3 K RON | 33,2 K RON |
| Venituri totale | 33,4 K RON | 4,2 K RON | 6,7 K RON | 12,2 K RON | 24,6 K RON | 14,3 K RON | 35,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 12,1 K RON | 3,2 K RON | 5,1 K RON | 8,1 K RON | 24,2 K RON | 11,0 K RON | 82,7 K RON |
| Rezultat net | 20,9 K RON | 876 RON | 1,3 K RON | 3,9 K RON | 120 RON | 2,8 K RON | −48,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 32,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,63 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,10 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,08 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,75 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,65 |
| Durata stocaj (zile) | 221 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 40,00 |
| Durata încasare (zile) | 9 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 207,9 K RON | 732,9 K RON | 28,4% |
| 2020 | 190,2 K RON | 716,0 K RON | 26,6% |
| 2021 | 192,5 K RON | 719,7 K RON | 26,8% |
| 2022 | 114,5 K RON | 509,9 K RON | 22,5% |
| 2023 | 47,0 K RON | 438,0 K RON | 10,7% |
| 2024 | 1,9 K RON | 78,2 K RON | 2,4% |
| 2025 | 37,6 K RON | 65,7 K RON | 57,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,9 K RON | 4,2 K RON | 5,7 K RON | 12,2 K RON | 24,6 K RON | 14,3 K RON | 33,2 K RON | ▲ 132,2% |
| Rezultat net | 20,9 K RON | 876 RON | 1,3 K RON | 3,9 K RON | 120 RON | 2,8 K RON | −48,2 K RON | ▼ 1.818,3% |
| Total active | 732,9 K RON | 716,0 K RON | 719,7 K RON | 509,9 K RON | 438,0 K RON | 78,2 K RON | 65,7 K RON | ▼ 15,9% |
| Capitaluri proprii | 525,0 K RON | 525,8 K RON | 527,2 K RON | 395,4 K RON | 390,9 K RON | 76,3 K RON | 28,1 K RON | ▼ 63,2% |
| Datorii totale | 207,9 K RON | 190,2 K RON | 192,5 K RON | 114,5 K RON | 47,0 K RON | 1,9 K RON | 37,6 K RON | ▲ 1.886,7% |
| Lichiditate curentă | 3,45 | 3,68 | 3,65 | 3,63 | 7,31 | 12,17 | 0,63 | ▼ 94,8% |
| Marjă netă (%) | 1.082,41 | 20,85 | 23,71 | 32,18 | 0,49 | 19,61 | -145,13 | ▼ 840,1% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 95 | 85 | 95 | 42 | ▼ 55,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (42/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.