CARM DUO LUNGU SRL
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Sat Muncelu, Comuna Ion Creangă, MIHAI VITEAZUL, 10, 617263
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 813.410 RON | 813.410 RON | 663.672 RON | 142.405 RON | 149.738 RON | 758.917 RON | 38.948 RON | 719.969 RON | 642.856 RON | 116.061 RON | 212.030 RON | 308.036 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 1.190.665 RON | 1.193.465 RON | 696.871 RON | 465.704 RON | 496.594 RON | 902.781 RON | 34.163 RON | 868.618 RON | 698.709 RON | 204.072 RON | 415.442 RON | 24.967 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 1.102.353 RON | 1.105.417 RON | 877.425 RON | 201.174 RON | 227.992 RON | 842.565 RON | 25.626 RON | 816.939 RON | 586.423 RON | 256.142 RON | 119.684 RON | 59.375 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte
- 0142 Creșterea altor bovine
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4623 — Comerț cu ridicata al animalelor vii
Top format din 4 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 813,4 K RON | 1,19 M RON | 1,10 M RON |
| Venituri totale | 813,4 K RON | 1,19 M RON | 1,11 M RON |
| Cheltuieli totale | 663,7 K RON | 696,9 K RON | 877,4 K RON |
| Rezultat net | 142,4 K RON | 465,7 K RON | 201,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,32 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,19 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,72 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,49 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,29 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 9,21 |
| Durata stocaj (zile) | 40 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 18,57 |
| Durata încasare (zile) | 20 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 116,1 K RON | 758,9 K RON | 15,3% |
| 2024 | 204,1 K RON | 902,8 K RON | 22,6% |
| 2025 | 256,1 K RON | 842,6 K RON | 30,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 813,4 K RON | 1,19 M RON | 1,10 M RON | ▼ 7,4% |
| Rezultat net | 142,4 K RON | 465,7 K RON | 201,2 K RON | ▼ 56,8% |
| Total active | 758,9 K RON | 902,8 K RON | 842,6 K RON | ▼ 6,7% |
| Capitaluri proprii | 642,9 K RON | 698,7 K RON | 586,4 K RON | ▼ 16,1% |
| Datorii totale | 116,1 K RON | 204,1 K RON | 256,1 K RON | ▲ 25,5% |
| Lichiditate curentă | 6,20 | 4,26 | 3,19 | ▼ 25,1% |
| Marjă netă (%) | 17,51 | 39,11 | 18,25 | ▼ 53,3% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 80 | ▼ 15,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (201,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.19), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,32 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.