Publicitate

M & G STILE SRL

CUI: 16078634 J27/82/2004 SRL Neamţ, Municipiul Piatra Neamţ
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 16078634
Cod înmatriculare J27/82/2004
EUID ROONRC.J27/82/2004
Data înmatriculării 2004-01-26
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 22 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Neamţ, Municipiul Piatra Neamţ, VIFORULUI, 2, A1, B, 4, 17, 610258

Țară: România
Județ: Neamţ
Localitate: Municipiul Piatra Neamţ
Stradă: VIFORULUI
Număr: 2
Bloc: A1
Scară: B
Etaj: 4
Apartament: 17
Cod poștal: 610258

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 86.015 RON 86.015 RON 93.721 RON −8.608 RON −7.706 RON 160.531 RON 41.661 RON 118.870 RON 148.344 RON 12.187 RON 0 RON 30.075 RON 0 RON 0 RON 0
2020 106.478 RON 106.478 RON 52.537 RON 50.875 RON 53.941 RON 205.384 RON 41.661 RON 163.723 RON 194.230 RON 20.525 RON −14 RON 21.604 RON 0 RON 9.371 RON 0
2021 161.190 RON 161.190 RON 36.354 RON 121.770 RON 124.836 RON 193.713 RON 41.661 RON 152.052 RON 166.595 RON 27.118 RON −14 RON 21.604 RON 0 RON 0 RON 0
2022 116.627 RON 116.627 RON 158.530 RON −43.046 RON −41.903 RON 281.098 RON 41.661 RON 239.437 RON 258.243 RON 22.855 RON −1.359 RON 29.516 RON 0 RON 0 RON 0
2023 110.479 RON 110.479 RON 74.638 RON 34.736 RON 35.841 RON 319.458 RON 80.065 RON 239.393 RON 293.521 RON 25.937 RON 0 RON 31.246 RON 0 RON 0 RON 1
2024 116.673 RON 116.673 RON 102.728 RON 12.801 RON 13.945 RON 189.231 RON 80.065 RON 109.166 RON 154.147 RON 35.084 RON 3.619 RON 26.812 RON 0 RON 0 RON 1
2025 115.270 RON 115.270 RON 113.260 RON 881 RON 2.010 RON 148.671 RON 97.828 RON 50.843 RON 115.029 RON 33.642 RON 3.619 RON 30.903 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

CRĂCIUN IOAN
administrator
Neamţ, România
Pagina administratorului
CRĂCIUN MIHAELA
administrator
Neamţ, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 27 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
115,3 K RON
Rezultat Net 2025
881 RON
Total Active 2025
148,7 K RON
Scor Bonitate
65/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 65/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 86,0 K RON 106,5 K RON 161,2 K RON 116,6 K RON 110,5 K RON 116,7 K RON 115,3 K RON
Venituri totale 86,0 K RON 106,5 K RON 161,2 K RON 116,6 K RON 110,5 K RON 116,7 K RON 115,3 K RON
Cheltuieli totale 93,7 K RON 52,5 K RON 36,4 K RON 158,5 K RON 74,6 K RON 102,7 K RON 113,3 K RON
Rezultat net −8,6 K RON 50,9 K RON 121,8 K RON −43,0 K RON 34,7 K RON 12,8 K RON 881 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 124,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,51 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,40 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,49 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 4,42 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate97,8 K RON (65.8%)
Active circulante50,8 K RON (34.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri3,6 K RON
Creanțe30,9 K RON
Numerar16,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 31,85
Durata stocaj (zile) 12
Rotație creanțe (ori/an) 3,73
Durata încasare (zile) 98

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
1,7%
Marjă netă
0,8%
ROA
0,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 12,2 K RON 160,5 K RON 7,6%
2020 20,5 K RON 205,4 K RON 10,0%
2021 27,1 K RON 193,7 K RON 14,0%
2022 22,9 K RON 281,1 K RON 8,1%
2023 25,9 K RON 319,5 K RON 8,1%
2024 35,1 K RON 189,2 K RON 18,5%
2025 33,6 K RON 148,7 K RON 22,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

65
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 86,0 K RON 106,5 K RON 161,2 K RON 116,6 K RON 110,5 K RON 116,7 K RON 115,3 K RON ▼ 1,2%
Rezultat net −8,6 K RON 50,9 K RON 121,8 K RON −43,0 K RON 34,7 K RON 12,8 K RON 881 RON ▼ 93,1%
Total active 160,5 K RON 205,4 K RON 193,7 K RON 281,1 K RON 319,5 K RON 189,2 K RON 148,7 K RON ▼ 21,4%
Capitaluri proprii 148,3 K RON 194,2 K RON 166,6 K RON 258,2 K RON 293,5 K RON 154,1 K RON 115,0 K RON ▼ 25,4%
Datorii totale 12,2 K RON 20,5 K RON 27,1 K RON 22,9 K RON 25,9 K RON 35,1 K RON 33,6 K RON ▼ 4,1%
Lichiditate curentă 9,75 7,98 5,61 10,48 9,23 3,11 1,51 ▼ 51,4%
Marjă netă (%) -10,01 47,78 75,54 -36,91 31,44 10,97 0,76 ▼ 93,1%
Scor bonitate 64 95 95 64 87 87 65 ▼ 25,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (881 RON).
  • Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 124,3 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate