Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
W.N.D SLOT MAINTENANCE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Olt, Sat Valea Mare, Comuna Valea Mare, PR. NICOLAE MAICAN, 13, 237505
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 45.000 RON | 45.000 RON | 4.942 RON | 39.608 RON | 40.058 RON | 42.403 RON | 0 RON | 42.403 RON | 39.808 RON | 2.595 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 210.900 RON | 210.900 RON | 67.072 RON | 141.761 RON | 143.828 RON | 152.284 RON | 0 RON | 152.284 RON | 142.001 RON | 10.283 RON | 0 RON | 96.478 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 248.200 RON | 248.200 RON | 50.126 RON | 195.592 RON | 198.074 RON | 211.142 RON | 0 RON | 211.142 RON | 195.832 RON | 15.310 RON | 46.447 RON | 115.556 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (35)
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4511 Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
- 4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
- 4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4729 Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 9511 Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
Lideri din domeniu
Top companii din Olt, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
3313 — Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
Top format din 4 companii din județul Olt. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 45,0 K RON | 210,9 K RON | 248,2 K RON |
| Venituri totale | 45,0 K RON | 210,9 K RON | 248,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 4,9 K RON | 67,1 K RON | 50,1 K RON |
| Rezultat net | 39,6 K RON | 141,8 K RON | 195,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 371,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 13,79 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 10,76 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,21 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 13,79 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 5,34 |
| Durata stocaj (zile) | 68 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,15 |
| Durata încasare (zile) | 170 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 2,6 K RON | 42,4 K RON | 6,1% |
| 2024 | 10,3 K RON | 152,3 K RON | 6,8% |
| 2025 | 15,3 K RON | 211,1 K RON | 7,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 45,0 K RON | 210,9 K RON | 248,2 K RON | ▲ 17,7% |
| Rezultat net | 39,6 K RON | 141,8 K RON | 195,6 K RON | ▲ 38,0% |
| Total active | 42,4 K RON | 152,3 K RON | 211,1 K RON | ▲ 38,7% |
| Capitaluri proprii | 39,8 K RON | 142,0 K RON | 195,8 K RON | ▲ 37,9% |
| Datorii totale | 2,6 K RON | 10,3 K RON | 15,3 K RON | ▲ 48,9% |
| Lichiditate curentă | 16,34 | 14,81 | 13,79 | ▼ 6,9% |
| Marjă netă (%) | 88,02 | 67,22 | 78,80 | ▲ 17,2% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (195,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (13.79), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 371,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.