SIMPLEX COM SRL
Date generale
Adresă
România, Prahova, Comuna Ciorani, Sat CIORANII DE JOS
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 11.160 RON | 11.160 RON | 240 RON | 10.585 RON | 10.920 RON | 90.759 RON | 4.316 RON | 86.443 RON | 90.167 RON | 592 RON | 0 RON | 58.900 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 18.120 RON | 18.120 RON | 240 RON | 17.336 RON | 17.880 RON | 107.848 RON | 4.077 RON | 103.771 RON | 107.503 RON | 345 RON | 0 RON | 62.621 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 15.800 RON | 15.800 RON | 240 RON | 15.086 RON | 15.560 RON | 123.222 RON | 3.837 RON | 119.385 RON | 122.589 RON | 633 RON | 0 RON | 62.621 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 16.650 RON | 16.650 RON | 240 RON | 15.935 RON | 16.410 RON | 138.838 RON | 3.597 RON | 135.241 RON | 138.524 RON | 314 RON | 0 RON | 62.621 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 18.000 RON | 18.000 RON | 400 RON | 14.900 RON | 17.600 RON | 154.151 RON | 3.357 RON | 150.794 RON | 153.424 RON | 727 RON | 0 RON | 62.620 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 15.000 RON | 15.000 RON | 36.984 RON | −21.984 RON | −21.984 RON | 63.823 RON | 61.558 RON | 2.265 RON | 63.823 RON | 0 RON | 0 RON | 1.411 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 240 RON | −240 RON | −240 RON | 63.584 RON | 61.319 RON | 2.265 RON | 63.584 RON | 0 RON | 0 RON | 1.411 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 1,900 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−240 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 11,2 K RON | 18,1 K RON | 15,8 K RON | 16,7 K RON | 18,0 K RON | 15,0 K RON | 0 RON |
| Venituri totale | 11,2 K RON | 18,1 K RON | 15,8 K RON | 16,7 K RON | 18,0 K RON | 15,0 K RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 240 RON | 240 RON | 240 RON | 240 RON | 400 RON | 37,0 K RON | 240 RON |
| Rezultat net | 10,6 K RON | 17,3 K RON | 15,1 K RON | 15,9 K RON | 14,9 K RON | −22,0 K RON | −240 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 8,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | – | ≥ 1 | |
| Lichiditate rapidă | – | ≥ 0.8 | |
| Lichiditate imediată | – | ≥ 0.2 | |
| Solvabilitate | – | ≥ 1 |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 592 RON | 90,8 K RON | 0,7% |
| 2020 | 345 RON | 107,8 K RON | 0,3% |
| 2021 | 633 RON | 123,2 K RON | 0,5% |
| 2022 | 314 RON | 138,8 K RON | 0,2% |
| 2023 | 727 RON | 154,2 K RON | 0,5% |
| 2024 | 0 RON | 63,8 K RON | 0,0% |
| 2025 | 0 RON | 63,6 K RON | 0,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 11,2 K RON | 18,1 K RON | 15,8 K RON | 16,7 K RON | 18,0 K RON | 15,0 K RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 10,6 K RON | 17,3 K RON | 15,1 K RON | 15,9 K RON | 14,9 K RON | −22,0 K RON | −240 RON | ▲ 98,9% |
| Total active | 90,8 K RON | 107,8 K RON | 123,2 K RON | 138,8 K RON | 154,2 K RON | 63,8 K RON | 63,6 K RON | ▼ 0,4% |
| Capitaluri proprii | 90,2 K RON | 107,5 K RON | 122,6 K RON | 138,5 K RON | 153,4 K RON | 63,8 K RON | 63,6 K RON | ▼ 0,4% |
| Datorii totale | 592 RON | 345 RON | 633 RON | 314 RON | 727 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Lichiditate curentă | 146,02 | 300,79 | 188,60 | 430,70 | 207,42 | – | – | – |
| Marjă netă (%) | 94,85 | 95,67 | 95,48 | 95,71 | 82,78 | -146,56 | – | – |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 80 | 100 | 87 | 37 | 47 | ▲ 27,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 8,2 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Scor de bonitate scăzut (47/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.