Publicitate

SERVICII ȘI CONFORT HANIȘ S.R.L.

CUI: 48343445 J2/918/2023 SRL Arad, Municipiul Arad
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 48343445
Cod înmatriculare J2/918/2023
EUID ROONRC.J2/918/2023
Data înmatriculării 2023-06-16
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani

Adresă

România, Arad, Municipiul Arad, BUCUREŞTI, 10B, 5, 310445

Țară: România
Județ: Arad
Localitate: Municipiul Arad
Stradă: BUCUREŞTI
Număr: 10B
Apartament: 5
Cod poștal: 310445

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 31.620 RON 31.620 RON 25.803 RON 5.506 RON 5.817 RON 150.862 RON 70.672 RON 80.190 RON 5.706 RON 145.156 RON 66.007 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 22.681 RON 148.253 RON 225.815 RON −78.831 RON −77.562 RON 2.552.841 RON 2.213.170 RON 339.671 RON −73.125 RON 2.625.966 RON 253.718 RON 78.368 RON 0 RON 0 RON 1
2025 1.605.557 RON 682.003 RON 448.909 RON 196.134 RON 233.094 RON 2.370.645 RON 1.435.884 RON 934.761 RON 123.009 RON 2.247.636 RON 839.549 RON 92.092 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

HANIȘ IOSIF-EMANUEL
administrator
Arad, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (23)

Lideri din domeniu

Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 78 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.42) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 94.8% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
1,61 M RON
Rezultat Net 2025
196,1 K RON
Total Active 2025
2,37 M RON
Scor Bonitate
61/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 61/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 31,6 K RON 22,7 K RON 1,61 M RON
Venituri totale 31,6 K RON 148,3 K RON 682,0 K RON
Cheltuieli totale 25,8 K RON 225,8 K RON 448,9 K RON
Rezultat net 5,5 K RON −78,8 K RON 196,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,13 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,42 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,04 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,05 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,44 M RON (60.6%)
Active circulante934,8 K RON (39.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri839,5 K RON
Creanțe92,1 K RON
Numerar3,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,91
Durata stocaj (zile) 191
Rotație creanțe (ori/an) 17,43
Durata încasare (zile) 21

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
14,5%
Marjă netă
12,2%
ROA
8,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 145,2 K RON 150,9 K RON 96,2%
2024 2,63 M RON 2,55 M RON 102,9%
2025 2,25 M RON 2,37 M RON 94,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

61
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 31,6 K RON 22,7 K RON 1,61 M RON ▲ 6.978,9%
Rezultat net 5,5 K RON −78,8 K RON 196,1 K RON ▲ 348,8%
Total active 150,9 K RON 2,55 M RON 2,37 M RON ▼ 7,1%
Capitaluri proprii 5,7 K RON −73,1 K RON 123,0 K RON ▲ 268,2%
Datorii totale 145,2 K RON 2,63 M RON 2,25 M RON ▼ 14,4%
Lichiditate curentă 0,55 0,13 0,42 ▲ 221,4%
Marjă netă (%) 17,41 -347,56 12,22 ▲ 103,5%
Scor bonitate 53 12 61 ▲ 408,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (196,1 K RON).
  • Scorul de bonitate de 61/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,13 M RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 94.8% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate