Publicitate

RĂZVAN MADSERV SRL

CUI: 36748410 J29/2022/2016 SRL Prahova, Sat Poiana Copăceni, Comuna Gura Vitioarei
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 36748410
Cod înmatriculare J29/2022/2016
EUID ROONRC.J29/2022/2016
Data înmatriculării 2016-11-16
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Prahova, Sat Poiana Copăceni, Comuna Gura Vitioarei, POIANA COPĂCENI, 200, 107309

Țară: România
Județ: Prahova
Localitate: Sat Poiana Copăceni, Comuna Gura Vitioarei
Stradă: POIANA COPĂCENI
Număr: 200
Cod poștal: 107309

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 190.959 RON 191.118 RON 182.801 RON 6.406 RON 8.317 RON 27.624 RON 0 RON 27.624 RON 11.433 RON 16.191 RON 11.724 RON 1.497 RON 0 RON 0 RON 1
2020 262.685 RON 262.773 RON 248.669 RON 11.477 RON 14.104 RON 37.018 RON 0 RON 37.018 RON 22.910 RON 14.108 RON 8.369 RON 6.118 RON 0 RON 0 RON 1
2021 251.696 RON 251.867 RON 234.229 RON 15.119 RON 17.638 RON 57.738 RON 0 RON 57.738 RON 38.029 RON 19.709 RON 15.974 RON 4.239 RON 0 RON 0 RON 1
2022 253.358 RON 254.291 RON 259.249 RON −7.500 RON −4.958 RON 61.954 RON 0 RON 61.954 RON 30.528 RON 31.426 RON 9.261 RON 4.492 RON 0 RON 0 RON 1
2023 267.777 RON 268.213 RON 278.489 RON −12.958 RON −10.276 RON 43.647 RON 0 RON 43.647 RON 17.571 RON 26.076 RON 20.327 RON 11.333 RON 0 RON 0 RON 1
2024 305.148 RON 305.896 RON 306.548 RON −4.993 RON −652 RON 57.919 RON 0 RON 57.919 RON 12.778 RON 45.141 RON 37.715 RON 13.462 RON 0 RON 0 RON 1
2025 264.799 RON 265.627 RON 232.126 RON 30.846 RON 33.501 RON 95.118 RON 0 RON 95.118 RON 43.624 RON 51.494 RON 73.471 RON 16.368 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

DRAGOMIR MARIUS
administrator
Prahova, România
Pagina administratorului
POSTOVIC IOANA DELIA
administrator
Prahova, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,900 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
264,8 K RON
Rezultat Net 2025
30,8 K RON
Total Active 2025
95,1 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 191,0 K RON 262,7 K RON 251,7 K RON 253,4 K RON 267,8 K RON 305,1 K RON 264,8 K RON
Venituri totale 191,1 K RON 262,8 K RON 251,9 K RON 254,3 K RON 268,2 K RON 305,9 K RON 265,6 K RON
Cheltuieli totale 182,8 K RON 248,7 K RON 234,2 K RON 259,2 K RON 278,5 K RON 306,5 K RON 232,1 K RON
Rezultat net 6,4 K RON 11,5 K RON 15,1 K RON −7,5 K RON −13,0 K RON −5,0 K RON 30,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 302,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,85 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,42 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,10 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,85 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante95,1 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri73,5 K RON
Creanțe16,4 K RON
Numerar5,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,60
Durata stocaj (zile) 101
Rotație creanțe (ori/an) 16,18
Durata încasare (zile) 23

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
12,7%
Marjă netă
11,7%
ROA
32,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 16,2 K RON 27,6 K RON 58,6%
2020 14,1 K RON 37,0 K RON 38,1%
2021 19,7 K RON 57,7 K RON 34,1%
2022 31,4 K RON 62,0 K RON 50,7%
2023 26,1 K RON 43,6 K RON 59,7%
2024 45,1 K RON 57,9 K RON 77,9%
2025 51,5 K RON 95,1 K RON 54,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 191,0 K RON 262,7 K RON 251,7 K RON 253,4 K RON 267,8 K RON 305,1 K RON 264,8 K RON ▼ 13,2%
Rezultat net 6,4 K RON 11,5 K RON 15,1 K RON −7,5 K RON −13,0 K RON −5,0 K RON 30,8 K RON ▲ 717,8%
Total active 27,6 K RON 37,0 K RON 57,7 K RON 62,0 K RON 43,6 K RON 57,9 K RON 95,1 K RON ▲ 64,2%
Capitaluri proprii 11,4 K RON 22,9 K RON 38,0 K RON 30,5 K RON 17,6 K RON 12,8 K RON 43,6 K RON ▲ 241,4%
Datorii totale 16,2 K RON 14,1 K RON 19,7 K RON 31,4 K RON 26,1 K RON 45,1 K RON 51,5 K RON ▲ 14,1%
Lichiditate curentă 1,71 2,62 2,93 1,97 1,67 1,28 1,85 ▲ 44,0%
Marjă netă (%) 3,35 4,37 6,01 -2,96 -4,84 -1,64 11,65 ▲ 810,4%
Scor bonitate 67 90 90 47 54 52 85 ▲ 63,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (30,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 302,7 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate