RADLIV GLOBAL AUTO S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Prahova, Loc. Ghioseşti, Oraş Comarnic, GHIOŞEŞTI, 395, 105701
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 103.856 RON | 103.856 RON | 90.021 RON | 10.719 RON | 13.835 RON | 21.959 RON | 0 RON | 21.959 RON | 12.472 RON | 9.487 RON | −22.018 RON | 28.687 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 80.349 RON | 80.349 RON | 80.349 RON | −2.410 RON | 0 RON | 21.959 RON | 0 RON | 21.959 RON | −2.132 RON | 24.091 RON | −102.367 RON | 56.061 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 25.661 RON | 25.661 RON | 25.661 RON | −770 RON | 0 RON | 13.958 RON | 0 RON | 13.958 RON | −492 RON | 14.450 RON | −157.969 RON | 65.823 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 118.054 RON | 118.054 RON | 109.856 RON | 6.912 RON | 8.198 RON | 22.992 RON | 0 RON | 22.992 RON | 6.420 RON | 16.572 RON | 8.412 RON | 360 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 24.528 RON | 24.528 RON | 8.088 RON | 13.863 RON | 16.440 RON | 30.894 RON | 0 RON | 30.894 RON | 13.371 RON | 17.523 RON | 806 RON | 360 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 41.447 RON | 41.447 RON | 0 RON | 41.447 RON | 41.447 RON | 72.341 RON | 0 RON | 72.341 RON | 40.955 RON | 31.386 RON | 806 RON | 360 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 1,900 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 103,9 K RON | 80,3 K RON | 25,7 K RON | 118,1 K RON | 24,5 K RON | 41,4 K RON |
| Venituri totale | 103,9 K RON | 80,3 K RON | 25,7 K RON | 118,1 K RON | 24,5 K RON | 41,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 90,0 K RON | 80,3 K RON | 25,7 K RON | 109,9 K RON | 8,1 K RON | 0 RON |
| Rezultat net | 10,7 K RON | −2,4 K RON | −770 RON | 6,9 K RON | 13,9 K RON | 41,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 30,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,30 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,28 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,27 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,30 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 51,42 |
| Durata stocaj (zile) | 7 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 115,13 |
| Durata încasare (zile) | 3 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 9,5 K RON | 22,0 K RON | 43,2% |
| 2020 | 24,1 K RON | 22,0 K RON | 109,7% |
| 2022 | 14,5 K RON | 14,0 K RON | 103,5% |
| 2023 | 16,6 K RON | 23,0 K RON | 72,1% |
| 2024 | 17,5 K RON | 30,9 K RON | 56,7% |
| 2025 | 31,4 K RON | 72,3 K RON | 43,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 103,9 K RON | 80,3 K RON | 25,7 K RON | 118,1 K RON | 24,5 K RON | 41,4 K RON | ▲ 69,0% |
| Rezultat net | 10,7 K RON | −2,4 K RON | −770 RON | 6,9 K RON | 13,9 K RON | 41,4 K RON | ▲ 199,0% |
| Total active | 22,0 K RON | 22,0 K RON | 14,0 K RON | 23,0 K RON | 30,9 K RON | 72,3 K RON | ▲ 134,2% |
| Capitaluri proprii | 12,5 K RON | −2,1 K RON | −492 RON | 6,4 K RON | 13,4 K RON | 41,0 K RON | ▲ 206,3% |
| Datorii totale | 9,5 K RON | 24,1 K RON | 14,5 K RON | 16,6 K RON | 17,5 K RON | 31,4 K RON | ▲ 79,1% |
| Lichiditate curentă | 2,31 | 0,91 | 0,97 | 1,39 | 1,76 | 2,30 | ▲ 30,7% |
| Marjă netă (%) | 10,32 | -3,00 | -3,00 | 5,85 | 56,52 | 100,00 | ▲ 76,9% |
| Scor bonitate | 87 | 17 | 32 | 75 | 85 | 100 | ▲ 17,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (41,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.3), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.