Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CUSTOM TECH SOLUTIONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Prahova, Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, PLOIEŞTIORI, A, 2, P, 23, 107071, CARTIER EVOCASA
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 78.407 RON | 78.520 RON | 16.059 RON | 61.676 RON | 62.461 RON | 66.212 RON | 0 RON | 66.212 RON | 61.876 RON | 4.336 RON | 0 RON | 17.000 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 264.550 RON | 275.332 RON | 53.278 RON | 213.794 RON | 222.054 RON | 228.676 RON | 0 RON | 228.676 RON | 214.040 RON | 14.636 RON | 0 RON | 162.672 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 254.505 RON | 256.804 RON | 79.794 RON | 169.306 RON | 177.010 RON | 343.634 RON | 189.177 RON | 154.457 RON | 169.546 RON | 174.088 RON | 1.776 RON | 138.769 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7410 Activităţi de design specializat
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 427 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.89) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 78,4 K RON | 264,6 K RON | 254,5 K RON |
| Venituri totale | 78,5 K RON | 275,3 K RON | 256,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 16,1 K RON | 53,3 K RON | 79,8 K RON |
| Rezultat net | 61,7 K RON | 213,8 K RON | 169,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 375,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,89 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,88 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,08 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,97 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 143,30 |
| Durata stocaj (zile) | 3 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,83 |
| Durata încasare (zile) | 199 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 4,3 K RON | 66,2 K RON | 6,6% |
| 2024 | 14,6 K RON | 228,7 K RON | 6,4% |
| 2025 | 174,1 K RON | 343,6 K RON | 50,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 78,4 K RON | 264,6 K RON | 254,5 K RON | ▼ 3,8% |
| Rezultat net | 61,7 K RON | 213,8 K RON | 169,3 K RON | ▼ 20,8% |
| Total active | 66,2 K RON | 228,7 K RON | 343,6 K RON | ▲ 50,3% |
| Capitaluri proprii | 61,9 K RON | 214,0 K RON | 169,5 K RON | ▼ 20,8% |
| Datorii totale | 4,3 K RON | 14,6 K RON | 174,1 K RON | ▲ 1.089,5% |
| Lichiditate curentă | 15,27 | 15,62 | 0,89 | ▼ 94,3% |
| Marjă netă (%) | 78,66 | 80,81 | 66,52 | ▼ 17,7% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 58 | ▼ 42,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (169,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 58/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 375,3 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.