DANES GRUP CONSTRUCT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Prahova, Sat Şoimeşti, Comuna Ceptura, ŞOIMEŞTI, 308, 107129
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 61.000 RON | 61.000 RON | 73.282 RON | −12.892 RON | −12.282 RON | 13.618 RON | 0 RON | 13.618 RON | −12.792 RON | 26.410 RON | 0 RON | 11.930 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 117.616 RON | 117.616 RON | 76.993 RON | 39.447 RON | 40.623 RON | 79.642 RON | 0 RON | 79.642 RON | 26.655 RON | 52.987 RON | 0 RON | 77.966 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 80.000 RON | 80.000 RON | 57.295 RON | 22.001 RON | 22.705 RON | 153.884 RON | 0 RON | 153.884 RON | 48.656 RON | 105.228 RON | 0 RON | 115.366 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4329 — Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
Top format din 57 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 61,0 K RON | 117,6 K RON | 80,0 K RON |
| Venituri totale | 61,0 K RON | 117,6 K RON | 80,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 73,3 K RON | 77,0 K RON | 57,3 K RON |
| Rezultat net | −12,9 K RON | 39,4 K RON | 22,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 105,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,46 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,46 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,37 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,46 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,69 |
| Durata încasare (zile) | 526 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 26,4 K RON | 13,6 K RON | 193,9% |
| 2024 | 53,0 K RON | 79,6 K RON | 66,5% |
| 2025 | 105,2 K RON | 153,9 K RON | 68,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 61,0 K RON | 117,6 K RON | 80,0 K RON | ▼ 32,0% |
| Rezultat net | −12,9 K RON | 39,4 K RON | 22,0 K RON | ▼ 44,2% |
| Total active | 13,6 K RON | 79,6 K RON | 153,9 K RON | ▲ 93,2% |
| Capitaluri proprii | −12,8 K RON | 26,7 K RON | 48,7 K RON | ▲ 82,5% |
| Datorii totale | 26,4 K RON | 53,0 K RON | 105,2 K RON | ▲ 98,6% |
| Lichiditate curentă | 0,52 | 1,50 | 1,46 | ▼ 2,7% |
| Marjă netă (%) | -21,13 | 33,54 | 27,50 | ▼ 18,0% |
| Scor bonitate | 24 | 90 | 65 | ▼ 27,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (22,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 105,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.