REMBA SM SRL
Date generale
Adresă
România, Satu Mare, Sat Odoreu, Comuna Odoreu, Str. ZORILOR, FN, 447210
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 8.375.111 RON | 8.641.467 RON | 8.613.746 RON | 20.303 RON | 27.721 RON | 1.701.567 RON | 826.346 RON | 875.221 RON | 552.203 RON | 1.149.364 RON | 561.927 RON | 198.999 RON | 0 RON | 0 RON | 17 |
| 2024 | 6.764.972 RON | 6.845.786 RON | 6.788.112 RON | 45.401 RON | 57.674 RON | 1.538.243 RON | 699.649 RON | 838.594 RON | 575.865 RON | 955.966 RON | 576.978 RON | 225.967 RON | 6.412 RON | 0 RON | 11 |
| 2025 | 7.327.063 RON | 7.437.036 RON | 7.243.992 RON | 157.593 RON | 193.044 RON | 1.625.078 RON | 515.887 RON | 1.109.191 RON | 733.458 RON | 891.620 RON | 691.495 RON | 309.115 RON | 0 RON | 0 RON | 10 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 3822 Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare)
- 3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie
- 3832 Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri
- 3900 Activități și servicii de decontaminare
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5050 Comerţ cu amanuntul al carburanţilor pentru autovehicule
Lideri din domeniu
Top companii din Satu Mare, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4730 — Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
Top format din 18 companii din județul Satu Mare. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 8,38 M RON | 6,76 M RON | 7,33 M RON |
| Venituri totale | 8,64 M RON | 6,85 M RON | 7,44 M RON |
| Cheltuieli totale | 8,61 M RON | 6,79 M RON | 7,24 M RON |
| Rezultat net | 20,3 K RON | 45,4 K RON | 157,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 6,44 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,24 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,47 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,12 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,82 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 10,60 |
| Durata stocaj (zile) | 34 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 23,70 |
| Durata încasare (zile) | 15 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 1,15 M RON | 1,70 M RON | 67,6% |
| 2024 | 956,0 K RON | 1,54 M RON | 62,2% |
| 2025 | 891,6 K RON | 1,63 M RON | 54,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 8,38 M RON | 6,76 M RON | 7,33 M RON | ▲ 8,3% |
| Rezultat net | 20,3 K RON | 45,4 K RON | 157,6 K RON | ▲ 247,1% |
| Total active | 1,70 M RON | 1,54 M RON | 1,63 M RON | ▲ 5,6% |
| Capitaluri proprii | 552,2 K RON | 575,9 K RON | 733,5 K RON | ▲ 27,4% |
| Datorii totale | 1,15 M RON | 956,0 K RON | 891,6 K RON | ▼ 6,7% |
| Lichiditate curentă | 0,76 | 0,88 | 1,24 | ▲ 41,8% |
| Marjă netă (%) | 0,24 | 0,67 | 2,15 | ▲ 220,9% |
| Scor bonitate | 55 | 63 | 75 | ▲ 19,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (157,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.