Publicitate

PASTRAVUL APEMIN CERTEZE SRL

CUI: 8782727 J30/710/1996 SRL Satu Mare, Sat Certeze, Comuna Certeze
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 8782727
Cod înmatriculare J30/710/1996
EUID ROONRC.J30/710/1996
Data înmatriculării 1996-09-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 30 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Satu Mare, Sat Certeze, Comuna Certeze, Str. BISERICII, 460, 3920

Țară: România
Județ: Satu Mare
Localitate: Sat Certeze, Comuna Certeze
Sector: 0
Stradă: Str. BISERICII
Număr: 460
Cod poștal: 3920

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.258.391 RON 1.775.172 RON 1.631.365 RON 133.781 RON 143.807 RON 554.107 RON 226.690 RON 327.417 RON 196.100 RON 358.007 RON 218.522 RON 73.693 RON 0 RON 0 RON 3
2024 1.749.090 RON 2.391.799 RON 1.981.292 RON 386.180 RON 410.507 RON 930.106 RON 504.873 RON 425.233 RON 582.280 RON 347.826 RON 214.295 RON 133.693 RON 0 RON 0 RON 4
2025 1.645.876 RON 2.250.325 RON 2.052.980 RON 168.679 RON 197.345 RON 885.128 RON 394.613 RON 490.515 RON 750.959 RON 134.169 RON 252.380 RON 118.781 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

CIORBĂ GHEORGHE
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (13)

Lideri din domeniu

Top companii din Satu Mare, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 9 companii din județul Satu Mare. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,65 M RON
Rezultat Net 2025
168,7 K RON
Total Active 2025
885,1 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,26 M RON 1,75 M RON 1,65 M RON
Venituri totale 1,78 M RON 2,39 M RON 2,25 M RON
Cheltuieli totale 1,63 M RON 1,98 M RON 2,05 M RON
Rezultat net 133,8 K RON 386,2 K RON 168,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,94 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,66 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,77 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,89 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 6,60 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate394,6 K RON (44.6%)
Active circulante490,5 K RON (55.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri252,4 K RON
Creanțe118,8 K RON
Numerar119,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 6,52
Durata stocaj (zile) 56
Rotație creanțe (ori/an) 13,86
Durata încasare (zile) 26

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
12,0%
Marjă netă
10,3%
ROA
19,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 358,0 K RON 554,1 K RON 64,6%
2024 347,8 K RON 930,1 K RON 37,4%
2025 134,2 K RON 885,1 K RON 15,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,26 M RON 1,75 M RON 1,65 M RON ▼ 5,9%
Rezultat net 133,8 K RON 386,2 K RON 168,7 K RON ▼ 56,3%
Total active 554,1 K RON 930,1 K RON 885,1 K RON ▼ 4,8%
Capitaluri proprii 196,1 K RON 582,3 K RON 751,0 K RON ▲ 29,0%
Datorii totale 358,0 K RON 347,8 K RON 134,2 K RON ▼ 61,4%
Lichiditate curentă 0,91 1,22 3,66 ▲ 199,1%
Marjă netă (%) 10,63 22,08 10,25 ▼ 53,6%
Scor bonitate 65 90 87 ▼ 3,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (168,7 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (3.66), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,94 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate