Publicitate

SUPERMARKET SERVICE SRL

CUI: 21926986 J30/797/2007 SRL Satu Mare, Municipiul Satu Mare
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 21926986
Cod înmatriculare J30/797/2007
EUID ROONRC.J30/797/2007
Data înmatriculării 2007-06-13
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 19 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Satu Mare, Municipiul Satu Mare, BOTIZULUI, 24, 440110

Țară: România
Județ: Satu Mare
Localitate: Municipiul Satu Mare
Stradă: BOTIZULUI
Număr: 24
Cod poștal: 440110

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 3.846.831 RON 5.455.594 RON 4.995.369 RON 424.537 RON 460.225 RON 2.677.900 RON 933.103 RON 1.744.797 RON 481.847 RON 2.196.053 RON 1.039.126 RON 463.794 RON 0 RON 0 RON 3
2024 3.426.640 RON 3.720.542 RON 3.685.579 RON 22.148 RON 34.963 RON 2.217.122 RON 873.964 RON 1.343.158 RON 332.600 RON 1.884.522 RON 857.436 RON 306.400 RON 0 RON 0 RON 4
2025 4.697.313 RON 4.852.402 RON 4.283.096 RON 476.830 RON 569.306 RON 2.484.923 RON 804.808 RON 1.680.115 RON 748.242 RON 1.736.681 RON 921.242 RON 599.049 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

ARDELEAN IOAN CLAUDIU
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (40)

Lideri din domeniu

Top companii din Satu Mare, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 196 companii din județul Satu Mare. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.97) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
4,70 M RON
Rezultat Net 2025
476,8 K RON
Total Active 2025
2,48 M RON
Scor Bonitate
78/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 78/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 3,85 M RON 3,43 M RON 4,70 M RON
Venituri totale 5,46 M RON 3,72 M RON 4,85 M RON
Cheltuieli totale 5,00 M RON 3,69 M RON 4,28 M RON
Rezultat net 424,5 K RON 22,1 K RON 476,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 4,84 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,97 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,44 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,09 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,43 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate804,8 K RON (32.4%)
Active circulante1,68 M RON (67.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri921,2 K RON
Creanțe599,0 K RON
Numerar159,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 5,10
Durata stocaj (zile) 72
Rotație creanțe (ori/an) 7,84
Durata încasare (zile) 47

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
12,1%
Marjă netă
10,2%
ROA
19,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 2,20 M RON 2,68 M RON 82,0%
2024 1,88 M RON 2,22 M RON 85,0%
2025 1,74 M RON 2,48 M RON 69,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

78
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 3,85 M RON 3,43 M RON 4,70 M RON ▲ 37,1%
Rezultat net 424,5 K RON 22,1 K RON 476,8 K RON ▲ 2.052,9%
Total active 2,68 M RON 2,22 M RON 2,48 M RON ▲ 12,1%
Capitaluri proprii 481,8 K RON 332,6 K RON 748,2 K RON ▲ 125,0%
Datorii totale 2,20 M RON 1,88 M RON 1,74 M RON ▼ 7,8%
Lichiditate curentă 0,79 0,71 0,97 ▲ 35,7%
Marjă netă (%) 11,04 0,65 10,15 ▲ 1.461,5%
Scor bonitate 60 43 78 ▲ 81,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (476,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 78/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 4,84 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate