Publicitate

ZIRMER BUD SRL

CUI: 5736521 J30/888/1994 SRL Satu Mare, Municipiul Satu Mare
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 5736521
Cod înmatriculare J30/888/1994
EUID ROONRC.J30/888/1994
Data înmatriculării 1994-06-03
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 32 ani
Salariați (2025) 17 angajați

Adresă

România, Satu Mare, Municipiul Satu Mare, Str. CAREIULUI, 128, 3900

Țară: România
Județ: Satu Mare
Localitate: Municipiul Satu Mare
Sector: 0
Stradă: Str. CAREIULUI
Număr: 128
Cod poștal: 3900

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 32.187.575 RON 33.162.584 RON 32.124.708 RON 826.685 RON 1.037.876 RON 41.399.293 RON 29.099.876 RON 12.299.417 RON 16.534.146 RON 24.451.115 RON 4.343.114 RON 7.631.098 RON 414.032 RON 0 RON 20
2024 30.432.443 RON 31.603.484 RON 30.327.398 RON 1.069.944 RON 1.276.086 RON 39.019.145 RON 30.351.684 RON 8.667.461 RON 17.604.090 RON 20.793.890 RON 840.095 RON 4.997.806 RON 621.165 RON 0 RON 16
2025 12.984.144 RON 15.795.402 RON 14.224.459 RON 1.366.776 RON 1.570.943 RON 57.703.773 RON 45.141.082 RON 12.562.691 RON 18.808.974 RON 38.278.111 RON 3.629.492 RON 3.671.549 RON 616.688 RON 0 RON 17

Reprezentanți și administratori (1)

BUD VASILE
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (113)

Lideri din domeniu

Top companii din Satu Mare, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 56 companii din județul Satu Mare. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.33) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
12,98 M RON
Rezultat Net 2025
1,37 M RON
Total Active 2025
57,70 M RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 32,19 M RON 30,43 M RON 12,98 M RON
Venituri totale 33,16 M RON 31,60 M RON 15,80 M RON
Cheltuieli totale 32,12 M RON 30,33 M RON 14,22 M RON
Rezultat net 826,7 K RON 1,07 M RON 1,37 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 6,00 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,33 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,23 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,14 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,51 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate45,14 M RON (78.2%)
Active circulante12,56 M RON (21.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri3,63 M RON
Creanțe3,67 M RON
Numerar5,26 M RON
Alte active circulante62 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,58
Durata stocaj (zile) 102
Rotație creanțe (ori/an) 3,54
Durata încasare (zile) 103

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
12,1%
Marjă netă
10,5%
ROA
2,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 24,45 M RON 41,40 M RON 59,1%
2024 20,79 M RON 39,02 M RON 53,3%
2025 38,28 M RON 57,70 M RON 66,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 32,19 M RON 30,43 M RON 12,98 M RON ▼ 57,3%
Rezultat net 826,7 K RON 1,07 M RON 1,37 M RON ▲ 27,7%
Total active 41,40 M RON 39,02 M RON 57,70 M RON ▲ 47,9%
Capitaluri proprii 16,53 M RON 17,60 M RON 18,81 M RON ▲ 6,8%
Datorii totale 24,45 M RON 20,79 M RON 38,28 M RON ▲ 84,1%
Lichiditate curentă 0,50 0,42 0,33 ▼ 21,3%
Marjă netă (%) 2,57 3,52 10,53 ▲ 199,1%
Scor bonitate 55 50 60 ▲ 20,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,37 M RON).
  • Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate