INFO PRESS SMART TOP SRL
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Piteşti, CONSTANTIN RĂDULESCU-MOTRU, 14, 07, A, 14, 110300
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 151.300 RON | 151.303 RON | 90.397 RON | 51.356 RON | 60.906 RON | 95.007 RON | 49.354 RON | 45.653 RON | 56.933 RON | 38.074 RON | 0 RON | 36.861 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 174.710 RON | 174.713 RON | 145.467 RON | 24.554 RON | 29.246 RON | 102.559 RON | 46.229 RON | 56.330 RON | 81.487 RON | 21.072 RON | 0 RON | 13.861 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 127.092 RON | 127.096 RON | 156.173 RON | −29.077 RON | −29.077 RON | 67.428 RON | 30.354 RON | 37.074 RON | 52.410 RON | 15.018 RON | 0 RON | 12.722 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (17)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7410 Activităţi de design specializat
- 7420 Activități fotografice
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5813 — Activități de editare a revistelor și periodicelor
Top format din 33 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−29.077 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 151,3 K RON | 174,7 K RON | 127,1 K RON |
| Venituri totale | 151,3 K RON | 174,7 K RON | 127,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 90,4 K RON | 145,5 K RON | 156,2 K RON |
| Rezultat net | 51,4 K RON | 24,6 K RON | −29,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 126,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,47 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,47 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,62 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,49 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 9,99 |
| Durata încasare (zile) | 37 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 38,1 K RON | 95,0 K RON | 40,1% |
| 2024 | 21,1 K RON | 102,6 K RON | 20,6% |
| 2025 | 15,0 K RON | 67,4 K RON | 22,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 151,3 K RON | 174,7 K RON | 127,1 K RON | ▼ 27,3% |
| Rezultat net | 51,4 K RON | 24,6 K RON | −29,1 K RON | ▼ 218,4% |
| Total active | 95,0 K RON | 102,6 K RON | 67,4 K RON | ▼ 34,3% |
| Capitaluri proprii | 56,9 K RON | 81,5 K RON | 52,4 K RON | ▼ 35,7% |
| Datorii totale | 38,1 K RON | 21,1 K RON | 15,0 K RON | ▼ 28,7% |
| Lichiditate curentă | 1,20 | 2,67 | 2,47 | ▼ 7,7% |
| Marjă netă (%) | 33,94 | 14,05 | -22,88 | ▼ 262,8% |
| Scor bonitate | 77 | 95 | 57 | ▼ 40,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Lichiditate curentă bună (2.47), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.