Publicitate

ROMITALACT SRL

CUI: 18788794 J31/443/2006 SRL Sălaj, Sat Treznea, Comuna Treznea
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 18788794
Cod înmatriculare J31/443/2006
EUID ROONRC.J31/443/2006
Data înmatriculării 2006-06-22
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 20 ani

Adresă

România, Sălaj, Sat Treznea, Comuna Treznea, TREZNEA, 255, 457340

Țară: România
Județ: Sălaj
Localitate: Sat Treznea, Comuna Treznea
Stradă: TREZNEA
Număr: 255
Cod poștal: 457340

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 6.537 RON 4.151 RON 2.197 RON 2.386 RON 289.282 RON 12.304 RON 276.978 RON 261.477 RON 27.805 RON 0 RON 211.754 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 289.282 RON 12.304 RON 276.978 RON 261.477 RON 27.805 RON 0 RON 211.754 RON 0 RON 0 RON 0
2021 0 RON 0 RON 5.463 RON −5.463 RON −5.463 RON 268.661 RON 12.304 RON 256.357 RON 256.014 RON 12.647 RON 0 RON 216.863 RON 0 RON 0 RON 0
2022 22.263 RON 31.386 RON 9.335 RON 21.139 RON 22.051 RON 295.765 RON 12.304 RON 283.461 RON 276.848 RON 18.917 RON 15.540 RON 221.142 RON 0 RON 0 RON 0
2023 98.642 RON 99.029 RON 88.307 RON 8.939 RON 10.722 RON 378.095 RON 15.763 RON 362.332 RON 285.786 RON 92.309 RON 847 RON 320.415 RON 0 RON 0 RON 0
2024 273.630 RON 273.779 RON 118.043 RON 132.392 RON 155.736 RON 520.959 RON 14.898 RON 506.061 RON 417.418 RON 103.541 RON 89 RON 459.975 RON 0 RON 0 RON 0
2025 230.204 RON 231.585 RON 13.877 RON 187.313 RON 217.708 RON 749.160 RON 14.034 RON 735.126 RON 604.731 RON 144.429 RON 89 RON 690.285 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

CODELUPPI ROBERTO
administrator
Italia
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (11)

Lideri din domeniu

Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 11 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
230,2 K RON
Rezultat Net 2025
187,3 K RON
Total Active 2025
749,2 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 22,3 K RON 98,6 K RON 273,6 K RON 230,2 K RON
Venituri totale 6,5 K RON 0 RON 0 RON 31,4 K RON 99,0 K RON 273,8 K RON 231,6 K RON
Cheltuieli totale 4,2 K RON 0 RON 5,5 K RON 9,3 K RON 88,3 K RON 118,0 K RON 13,9 K RON
Rezultat net 2,2 K RON 0 RON −5,5 K RON 21,1 K RON 8,9 K RON 132,4 K RON 187,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 280,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 5,09 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 5,09 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,31 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 5,19 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate14,0 K RON (1.9%)
Active circulante735,1 K RON (98.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri89 RON
Creanțe690,3 K RON
Numerar44,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2.586,56
Durata stocaj (zile) 0
Rotație creanțe (ori/an) 0,33
Durata încasare (zile) 1.095

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
94,6%
Marjă netă
81,4%
ROA
25,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 27,8 K RON 289,3 K RON 9,6%
2020 27,8 K RON 289,3 K RON 9,6%
2021 12,6 K RON 268,7 K RON 4,7%
2022 18,9 K RON 295,8 K RON 6,4%
2023 92,3 K RON 378,1 K RON 24,4%
2024 103,5 K RON 521,0 K RON 19,9%
2025 144,4 K RON 749,2 K RON 19,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 22,3 K RON 98,6 K RON 273,6 K RON 230,2 K RON ▼ 15,9%
Rezultat net 2,2 K RON 0 RON −5,5 K RON 21,1 K RON 8,9 K RON 132,4 K RON 187,3 K RON ▲ 41,5%
Total active 289,3 K RON 289,3 K RON 268,7 K RON 295,8 K RON 378,1 K RON 521,0 K RON 749,2 K RON ▲ 43,8%
Capitaluri proprii 261,5 K RON 261,5 K RON 256,0 K RON 276,8 K RON 285,8 K RON 417,4 K RON 604,7 K RON ▲ 44,9%
Datorii totale 27,8 K RON 27,8 K RON 12,6 K RON 18,9 K RON 92,3 K RON 103,5 K RON 144,4 K RON ▲ 39,5%
Lichiditate curentă 9,96 9,96 20,27 14,98 3,93 4,89 5,09 ▲ 4,1%
Marjă netă (%) 94,95 9,06 48,38 81,37 ▲ 68,2%
Scor bonitate 67 67 67 87 82 100 95 ▼ 5,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (187,3 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (5.09), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 280,2 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate