SIMPLY WOODWORKS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Piteşti, Sfânta Vineri, 78, P17, A, 2, 110022
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 12.135 RON | 14.925 RON | −2.790 RON | −2.790 RON | 147.594 RON | 0 RON | 147.594 RON | −2.590 RON | 10.819 RON | 0 RON | 120.845 RON | 139.365 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 146.202 RON | 204.309 RON | 245.525 RON | −42.573 RON | −41.216 RON | 104.627 RON | 87.731 RON | 16.896 RON | −45.163 RON | 68.531 RON | 9.019 RON | 7.049 RON | 81.259 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 101.288 RON | 122.686 RON | 143.960 RON | −23.059 RON | −21.274 RON | 80.901 RON | 59.778 RON | 21.123 RON | −68.222 RON | 77.484 RON | 8.890 RON | 7.968 RON | 71.639 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 52.690 RON | 72.310 RON | 42.207 RON | 28.522 RON | 30.103 RON | 79.732 RON | 50.159 RON | 29.573 RON | −39.700 RON | 57.412 RON | 0 RON | 0 RON | 62.020 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 9.620 RON | 10.189 RON | −569 RON | −569 RON | 43.882 RON | 40.539 RON | 3.343 RON | −40.269 RON | 31.750 RON | 0 RON | 0 RON | 52.401 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 9.619 RON | 9.619 RON | 0 RON | 0 RON | 34.263 RON | 30.920 RON | 3.343 RON | −40.269 RON | 31.751 RON | 0 RON | 0 RON | 42.781 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 9.619 RON | 9.619 RON | 0 RON | 0 RON | 24.643 RON | 21.300 RON | 3.343 RON | −40.269 RON | 31.750 RON | 0 RON | 0 RON | 33.162 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a.
Top format din 130 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−40.269 RON) — risc de insolvență tehnică
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.11) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Grad ridicat de îndatorare: 128.8% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 146,2 K RON | 101,3 K RON | 52,7 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 12,1 K RON | 204,3 K RON | 122,7 K RON | 72,3 K RON | 9,6 K RON | 9,6 K RON | 9,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 14,9 K RON | 245,5 K RON | 144,0 K RON | 42,2 K RON | 10,2 K RON | 9,6 K RON | 9,6 K RON |
| Rezultat net | −2,8 K RON | −42,6 K RON | −23,1 K RON | 28,5 K RON | −569 RON | 0 RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −13,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,11 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,11 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,11 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 0,78 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 10,8 K RON | 147,6 K RON | 7,3% |
| 2020 | 68,5 K RON | 104,6 K RON | 65,5% |
| 2021 | 77,5 K RON | 80,9 K RON | 95,8% |
| 2022 | 57,4 K RON | 79,7 K RON | 72,0% |
| 2023 | 31,8 K RON | 43,9 K RON | 72,4% |
| 2024 | 31,8 K RON | 34,3 K RON | 92,7% |
| 2025 | 31,8 K RON | 24,6 K RON | 128,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 146,2 K RON | 101,3 K RON | 52,7 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | −2,8 K RON | −42,6 K RON | −23,1 K RON | 28,5 K RON | −569 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Total active | 147,6 K RON | 104,6 K RON | 80,9 K RON | 79,7 K RON | 43,9 K RON | 34,3 K RON | 24,6 K RON | ▼ 28,1% |
| Capitaluri proprii | −2,6 K RON | −45,2 K RON | −68,2 K RON | −39,7 K RON | −40,3 K RON | −40,3 K RON | −40,3 K RON | ▲ 0,0% |
| Datorii totale | 10,8 K RON | 68,5 K RON | 77,5 K RON | 57,4 K RON | 31,8 K RON | 31,8 K RON | 31,8 K RON | ▼ 0,0% |
| Lichiditate curentă | 13,64 | 0,25 | 0,27 | 0,52 | 0,11 | 0,11 | 0,11 | ▲ 0,0% |
| Marjă netă (%) | – | -29,12 | -22,77 | 54,13 | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 44 | 12 | 27 | 55 | 15 | 30 | 30 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 128.8% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (30/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.