Publicitate

T&A ITALIAN PIASTRELLE COMPANY S.R.L.

CUI: 40309774 J31/92/2021 SRL Sălaj, Municipiul Zalău
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40309774
Cod înmatriculare J31/92/2021
EUID ROONRC.J31/92/2021
Data înmatriculării 2021-02-17
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Sălaj, Municipiul Zalău, CÂMPULUI, 18, 450035

Țară: România
Județ: Sălaj
Localitate: Municipiul Zalău
Stradă: CÂMPULUI
Număr: 18
Cod poștal: 450035

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 356.550 RON 357.098 RON 338.606 RON 7.587 RON 18.492 RON 145.962 RON 13.544 RON 132.418 RON 9.942 RON 136.020 RON 88.882 RON 29.462 RON 0 RON 0 RON 0
2022 561.395 RON 571.691 RON 559.561 RON 6.453 RON 12.130 RON 438.901 RON 34.611 RON 404.290 RON 16.395 RON 435.453 RON 307.343 RON 83.324 RON 0 RON 12.947 RON 1
2023 701.921 RON 704.582 RON 692.724 RON 4.762 RON 11.858 RON 602.479 RON 65.895 RON 536.584 RON 21.157 RON 592.749 RON 427.704 RON 103.970 RON 0 RON 11.427 RON 1
2024 522.816 RON 556.795 RON 541.953 RON 12.621 RON 14.842 RON 542.317 RON 44.597 RON 497.720 RON 33.778 RON 518.515 RON 381.180 RON 111.281 RON 0 RON 9.976 RON 1
2025 324.977 RON 339.166 RON 351.896 RON −12.730 RON −12.730 RON 553.408 RON 27.485 RON 525.923 RON 21.048 RON 542.881 RON 451.991 RON 73.033 RON 0 RON 10.521 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

ILEA RAUL ALIN
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului
DUDAȘ ȘTEFAN DANIEL
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2021–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.97) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−12.730 RON)
  • Grad ridicat de îndatorare: 98.1% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
325,0 K RON
Rezultat Net 2025
−12,7 K RON
Total Active 2025
553,4 K RON
Scor Bonitate
30/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 30/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022202320242025
Cifra de afaceri 356,6 K RON 561,4 K RON 701,9 K RON 522,8 K RON 325,0 K RON
Venituri totale 357,1 K RON 571,7 K RON 704,6 K RON 556,8 K RON 339,2 K RON
Cheltuieli totale 338,6 K RON 559,6 K RON 692,7 K RON 542,0 K RON 351,9 K RON
Rezultat net 7,6 K RON 6,5 K RON 4,8 K RON 12,6 K RON −12,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 463,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,97 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,14 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,02 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate27,5 K RON (5%)
Active circulante525,9 K RON (95%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri452,0 K RON
Creanțe73,0 K RON
Numerar899 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,72
Durata stocaj (zile) 508
Rotație creanțe (ori/an) 4,45
Durata încasare (zile) 82

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-3,9%
Marjă netă
-3,9%
ROA
-2,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 136,0 K RON 146,0 K RON 93,2%
2022 435,5 K RON 438,9 K RON 99,2%
2023 592,7 K RON 602,5 K RON 98,4%
2024 518,5 K RON 542,3 K RON 95,6%
2025 542,9 K RON 553,4 K RON 98,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

30
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 356,6 K RON 561,4 K RON 701,9 K RON 522,8 K RON 325,0 K RON ▼ 37,8%
Rezultat net 7,6 K RON 6,5 K RON 4,8 K RON 12,6 K RON −12,7 K RON ▼ 200,9%
Total active 146,0 K RON 438,9 K RON 602,5 K RON 542,3 K RON 553,4 K RON ▲ 2,0%
Capitaluri proprii 9,9 K RON 16,4 K RON 21,2 K RON 33,8 K RON 21,0 K RON ▼ 37,7%
Datorii totale 136,0 K RON 435,5 K RON 592,7 K RON 518,5 K RON 542,9 K RON ▲ 4,7%
Lichiditate curentă 0,97 0,93 0,91 0,96 0,97 ▲ 0,9%
Marjă netă (%) 2,13 1,15 0,68 2,41 -3,92 ▼ 262,7%
Scor bonitate 43 43 43 51 30 ▼ 41,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 463,0 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 98.1% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (30/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.

Publicitate