Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
WOLFTECH ZONE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Sibiu, Municipiul Sibiu, PLUGARILOR, 2, parter, 2, 550393, fost bl. 105, Hipodrom III
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 90.546 RON | 91.290 RON | 20.675 RON | 68.484 RON | 70.615 RON | 70.487 RON | 9.019 RON | 61.468 RON | 68.684 RON | 1.803 RON | 0 RON | 30.676 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 147.723 RON | 147.912 RON | 75.928 RON | 70.729 RON | 71.984 RON | 112.943 RON | 5.764 RON | 107.179 RON | 109.413 RON | 3.530 RON | 159 RON | 21.006 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 147.975 RON | 155.010 RON | 73.244 RON | 80.319 RON | 81.766 RON | 97.302 RON | 1.733 RON | 95.569 RON | 93.132 RON | 4.170 RON | 296 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 158.787 RON | 160.580 RON | 89.914 RON | 69.110 RON | 70.666 RON | 74.172 RON | 4.925 RON | 69.247 RON | 69.350 RON | 4.822 RON | 0 RON | 52.547 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
Lideri din domeniu
Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6203 — Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
Top format din 15 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 90,5 K RON | 147,7 K RON | 148,0 K RON | 158,8 K RON |
| Venituri totale | 91,3 K RON | 147,9 K RON | 155,0 K RON | 160,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 20,7 K RON | 75,9 K RON | 73,2 K RON | 89,9 K RON |
| Rezultat net | 68,5 K RON | 70,7 K RON | 80,3 K RON | 69,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 187,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 14,36 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 14,36 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,46 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 15,38 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,02 |
| Durata încasare (zile) | 121 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 1,8 K RON | 70,5 K RON | 2,6% |
| 2023 | 3,5 K RON | 112,9 K RON | 3,1% |
| 2024 | 4,2 K RON | 97,3 K RON | 4,3% |
| 2025 | 4,8 K RON | 74,2 K RON | 6,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 90,5 K RON | 147,7 K RON | 148,0 K RON | 158,8 K RON | ▲ 7,3% |
| Rezultat net | 68,5 K RON | 70,7 K RON | 80,3 K RON | 69,1 K RON | ▼ 14,0% |
| Total active | 70,5 K RON | 112,9 K RON | 97,3 K RON | 74,2 K RON | ▼ 23,8% |
| Capitaluri proprii | 68,7 K RON | 109,4 K RON | 93,1 K RON | 69,4 K RON | ▼ 25,5% |
| Datorii totale | 1,8 K RON | 3,5 K RON | 4,2 K RON | 4,8 K RON | ▲ 15,6% |
| Lichiditate curentă | 34,09 | 30,36 | 22,92 | 14,36 | ▼ 37,3% |
| Marjă netă (%) | 75,63 | 47,88 | 54,28 | 43,52 | ▼ 19,8% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 87 | 87 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (69,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (14.36), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 187,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.