Publicitate

TRADEVA S.R.L.

CUI: 36807096 J33/1473/2016 SRL Suceava, Sat Bosanci, Comuna Bosanci
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 36807096
Cod înmatriculare J33/1473/2016
EUID ROONRC.J33/1473/2016
Data înmatriculării 2016-12-06
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani
Salariați (2025) 6 angajați

Adresă

România, Suceava, Sat Bosanci, Comuna Bosanci, 1543, 727045

Țară: România
Județ: Suceava
Localitate: Sat Bosanci, Comuna Bosanci
Număr: 1543
Cod poștal: 727045

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 5.451.324 RON 5.482.111 RON 5.403.706 RON 50.371 RON 78.405 RON 2.280.521 RON 1.485.642 RON 794.879 RON 891.642 RON 1.423.554 RON 50.110 RON 734.930 RON 4.004 RON 38.679 RON 13
2024 5.248.152 RON 5.561.230 RON 5.498.782 RON 34.666 RON 62.448 RON 2.115.075 RON 794.498 RON 1.320.577 RON 662.087 RON 1.440.689 RON 31.119 RON 1.187.612 RON 12.299 RON 0 RON 10
2025 4.550.259 RON 4.911.322 RON 5.023.198 RON −127.490 RON −111.876 RON 1.684.104 RON 404.556 RON 1.279.548 RON 530.029 RON 1.152.952 RON 2.595 RON 666.761 RON 1.123 RON 0 RON 6

Reprezentanți și administratori (1)

CROITOR-DOMNIŢA LĂCRĂMIOARA
administrator
Suceava, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (7)

Lideri din domeniu

Top companii din Suceava, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 9 companii din județul Suceava. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−127.490 RON)
Cifra de Afaceri 2025
4,55 M RON
Rezultat Net 2025
−127,5 K RON
Total Active 2025
1,68 M RON
Scor Bonitate
49/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 49/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 5,45 M RON 5,25 M RON 4,55 M RON
Venituri totale 5,48 M RON 5,56 M RON 4,91 M RON
Cheltuieli totale 5,40 M RON 5,50 M RON 5,02 M RON
Rezultat net 50,4 K RON 34,7 K RON −127,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 4,18 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,11 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,11 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,53 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,46 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate404,6 K RON (24%)
Active circulante1,28 M RON (76%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri2,6 K RON
Creanțe666,8 K RON
Numerar610,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1.753,47
Durata stocaj (zile) 0
Rotație creanțe (ori/an) 6,82
Durata încasare (zile) 54

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-2,5%
Marjă netă
-2,8%
ROA
-7,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,42 M RON 2,28 M RON 62,4%
2024 1,44 M RON 2,12 M RON 68,1%
2025 1,15 M RON 1,68 M RON 68,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

49
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 5,45 M RON 5,25 M RON 4,55 M RON ▼ 13,3%
Rezultat net 50,4 K RON 34,7 K RON −127,5 K RON ▼ 467,8%
Total active 2,28 M RON 2,12 M RON 1,68 M RON ▼ 20,4%
Capitaluri proprii 891,6 K RON 662,1 K RON 530,0 K RON ▼ 19,9%
Datorii totale 1,42 M RON 1,44 M RON 1,15 M RON ▼ 20,0%
Lichiditate curentă 0,56 0,92 1,11 ▲ 21,1%
Marjă netă (%) 0,92 0,66 -2,80 ▼ 524,2%
Scor bonitate 55 55 49 ▼ 10,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Scor de bonitate scăzut (49/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate