Publicitate

VRD EXCLUSIVE S.R.L.

CUI: 43437018 J33/1685/2020 SRL Suceava, Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43437018
Cod înmatriculare J33/1685/2020
EUID ROONRC.J33/1685/2020
Data înmatriculării 2020-12-10
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Suceava, Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, 1360, 727615

Țară: România
Județ: Suceava
Localitate: Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ
Număr: 1360
Cod poștal: 727615

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 2.300 RON 2.300 RON 23.065 RON −20.834 RON −20.765 RON 7.407 RON 0 RON 7.407 RON −20.634 RON 28.041 RON 6.827 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2022 72.286 RON 72.327 RON 7.473 RON 63.113 RON 64.854 RON 63.551 RON 0 RON 63.551 RON 60.763 RON 2.788 RON 47.889 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2023 3.750 RON 3.750 RON 8.068 RON −4.318 RON −4.318 RON 66.441 RON 0 RON 66.441 RON 56.446 RON 9.995 RON 54.737 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 39.645 RON 39.649 RON 34.632 RON 4.230 RON 5.017 RON 70.849 RON 0 RON 70.849 RON 60.675 RON 10.174 RON 28.741 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2025 25.850 RON 25.857 RON 25.560 RON 250 RON 297 RON 60.860 RON 0 RON 60.860 RON 49.821 RON 11.039 RON 21.296 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

COCA FLORIN-VASILE
administrator
Suceava, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Suceava, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 4 companii din județul Suceava. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
25,9 K RON
Rezultat Net 2025
250 RON
Total Active 2025
60,9 K RON
Scor Bonitate
70/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 70/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 2,3 K RON 72,3 K RON 3,8 K RON 39,6 K RON 25,9 K RON
Venituri totale 0 RON 2,3 K RON 72,3 K RON 3,8 K RON 39,6 K RON 25,9 K RON
Cheltuieli totale 0 RON 23,1 K RON 7,5 K RON 8,1 K RON 34,6 K RON 25,6 K RON
Rezultat net 0 RON −20,8 K RON 63,1 K RON −4,3 K RON 4,2 K RON 250 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 41,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 5,51 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,58 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 3,58 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 5,51 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante60,9 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri21,3 K RON
Numerar39,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,21
Durata stocaj (zile) 301
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
1,2%
Marjă netă
1,0%
ROA
0,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 0 RON 0 RON
2021 28,0 K RON 7,4 K RON 378,6%
2022 2,8 K RON 63,6 K RON 4,4%
2023 10,0 K RON 66,4 K RON 15,0%
2024 10,2 K RON 70,8 K RON 14,4%
2025 11,0 K RON 60,9 K RON 18,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

70
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 2,3 K RON 72,3 K RON 3,8 K RON 39,6 K RON 25,9 K RON ▼ 34,8%
Rezultat net 0 RON −20,8 K RON 63,1 K RON −4,3 K RON 4,2 K RON 250 RON ▼ 94,1%
Total active 0 RON 7,4 K RON 63,6 K RON 66,4 K RON 70,8 K RON 60,9 K RON ▼ 14,1%
Capitaluri proprii 0 RON −20,6 K RON 60,8 K RON 56,4 K RON 60,7 K RON 49,8 K RON ▼ 17,9%
Datorii totale 0 RON 28,0 K RON 2,8 K RON 10,0 K RON 10,2 K RON 11,0 K RON ▲ 8,5%
Lichiditate curentă 0,26 22,79 6,65 6,96 5,51 ▼ 20,8%
Marjă netă (%) -905,83 87,31 -115,15 10,67 0,97 ▼ 90,9%
Scor bonitate 27 12 100 57 100 70 ▼ 30,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (250 RON).
  • Lichiditate curentă bună (5.51), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 41,2 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate