FOOD IMPACT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Piteşti, ION C. BRĂTIANU, 8, B3, A, 2, 7
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 164 RON | −164 RON | −164 RON | 200 RON | 0 RON | 200 RON | 36 RON | 164 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 2.295.387 RON | 2.297.077 RON | 2.345.981 RON | −68.291 RON | −48.904 RON | 370.463 RON | 33.858 RON | 336.605 RON | −68.255 RON | 438.718 RON | 18.974 RON | 316.667 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 2.557.008 RON | 2.580.768 RON | 2.510.654 RON | 58.767 RON | 70.114 RON | 736.606 RON | 59.687 RON | 676.919 RON | −9.488 RON | 746.094 RON | 73.651 RON | 566.029 RON | 0 RON | 0 RON | 13 |
| 2025 | 595.625 RON | 600.927 RON | 736.777 RON | −135.850 RON | −135.850 RON | 453.144 RON | 44.799 RON | 408.345 RON | −145.338 RON | 598.482 RON | 55.755 RON | 352.577 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 5610 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5629 Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5610 — Restaurante
Top format din 350 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−145.338 RON) — risc de insolvență tehnică
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.68) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−135.850 RON)
- •Grad ridicat de îndatorare: 132.1% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 2,30 M RON | 2,56 M RON | 595,6 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 2,30 M RON | 2,58 M RON | 600,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 164 RON | 2,35 M RON | 2,51 M RON | 736,8 K RON |
| Rezultat net | −164 RON | −68,3 K RON | 58,8 K RON | −135,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,87 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,68 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,59 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 0,76 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 10,68 |
| Durata stocaj (zile) | 34 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,69 |
| Durata încasare (zile) | 216 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 164 RON | 200 RON | 82,0% |
| 2023 | 438,7 K RON | 370,5 K RON | 118,4% |
| 2024 | 746,1 K RON | 736,6 K RON | 101,3% |
| 2025 | 598,5 K RON | 453,1 K RON | 132,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 2,30 M RON | 2,56 M RON | 595,6 K RON | ▼ 76,7% |
| Rezultat net | −164 RON | −68,3 K RON | 58,8 K RON | −135,9 K RON | ▼ 331,2% |
| Total active | 200 RON | 370,5 K RON | 736,6 K RON | 453,1 K RON | ▼ 38,5% |
| Capitaluri proprii | 36 RON | −68,3 K RON | −9,5 K RON | −145,3 K RON | ▼ 1.431,8% |
| Datorii totale | 164 RON | 438,7 K RON | 746,1 K RON | 598,5 K RON | ▼ 19,8% |
| Lichiditate curentă | 1,22 | 0,77 | 0,91 | 0,68 | ▼ 24,8% |
| Marjă netă (%) | – | -2,98 | 2,30 | -22,81 | ▼ 1.091,7% |
| Scor bonitate | 47 | 17 | 50 | 17 | ▼ 66,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,87 M RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 132.1% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (17/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.