Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CRUCEA BUCOVINEI S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Suceava, Sat Crucea, Comuna Crucea, STR. DN 17 B, 70, 727150, imobilul C1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 0 RON | 154 RON | 58.428 RON | −58.274 RON | −58.274 RON | 70.636 RON | 0 RON | 70.636 RON | −58.074 RON | 128.710 RON | 4.236 RON | 5.224 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 94 RON | 66.172 RON | −66.078 RON | −66.078 RON | 849.185 RON | 16.352 RON | 832.833 RON | −124.152 RON | 192.662 RON | 8.996 RON | 753.274 RON | 780.675 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 139 RON | 201.910 RON | −201.771 RON | −201.771 RON | 719.170 RON | 9.352 RON | 709.818 RON | −325.922 RON | 264.417 RON | 10.476 RON | 656.351 RON | 780.675 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 8.109 RON | 8.314 RON | 13.565 RON | −5.251 RON | −5.251 RON | 959.669 RON | 841.357 RON | 118.312 RON | −331.173 RON | 510.167 RON | 44.088 RON | 67.018 RON | 780.675 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (109)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
- 0127 Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
- 0129 Cultivarea altor plante permanente
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte
- 0142 Creșterea altor bovine
- 0143 Creșterea cailor și a altor cabaline
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor
- 0146 Creșterea porcinelor
- 0147 Creșterea păsărilor
- 0149 Creşterea altor animale
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
- 0170 Vânătoare, capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 0322 Acvacultura în ape dulci
- 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii
- 1012 Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
- 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
- 1020 Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 1031 Prelucrarea și conservarea cartofilor
- 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
- 1051 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1073 Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similar
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
- 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei
- 1084 Fabricarea condimentelor și ingredientelor
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
- 1101 Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
- 1102 Fabricarea vinurilor din struguri
- 1103 Fabricarea cidrului și a altor vinuri din fructe
- 1104 Fabricarea altor băuturi nedistilate, obținute prin fermentare
- 1105 Fabricarea berii
- 1107 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
- 1330 Finisarea materialelor textile
- 1391 Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare
- 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
- 1393 Fabricarea de covoare și mochete
- 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
- 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte şi accesorii n.c.a.
- 1420 Fabricarea articolelor din blană
- 1431 Fabricarea prin tricotare sau croşetare a ciorapilor şi articolelor de galanterie
- 1439 Fabricarea prin tricotare sau croşetare a altor articole de îmbrăcăminte
- 1511 Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor
- 1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale vegetale împletite
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4729 Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4759 Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5610 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7734 Activități de închiriere și leasing cu echipamente de transport pe apă
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9001 Activităţi de interpretare artistică (spectacole)
- 9002 Activităţi suport pentru interpretare artistică (spectacole)
- 9003 Activităţi de creaţie artistică
- 9004 Activităţi de gestionare a sălilor de spectacole
- 9321 Activități ale parcurilor tematice și de distracții
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Suceava, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5510 — Hoteluri și alte facilități de cazare similare
Top format din 86 companii din județul Suceava. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−331.173 RON) — datoriile depășesc activele
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.23) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−5.251 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 8,1 K RON |
| Venituri totale | 154 RON | 94 RON | 139 RON | 8,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 58,4 K RON | 66,2 K RON | 201,9 K RON | 13,6 K RON |
| Rezultat net | −58,3 K RON | −66,1 K RON | −201,8 K RON | −5,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 8,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,23 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,15 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,88 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,18 |
| Durata stocaj (zile) | 1.985 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,12 |
| Durata încasare (zile) | 3.017 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 128,7 K RON | 70,6 K RON | 182,2% |
| 2023 | 192,7 K RON | 849,2 K RON | 22,7% |
| 2024 | 264,4 K RON | 719,2 K RON | 36,8% |
| 2025 | 510,2 K RON | 959,7 K RON | 53,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 8,1 K RON | – |
| Rezultat net | −58,3 K RON | −66,1 K RON | −201,8 K RON | −5,3 K RON | ▲ 97,4% |
| Total active | 70,6 K RON | 849,2 K RON | 719,2 K RON | 959,7 K RON | ▲ 33,4% |
| Capitaluri proprii | −58,1 K RON | −124,2 K RON | −325,9 K RON | −331,2 K RON | ▼ 1,6% |
| Datorii totale | 128,7 K RON | 192,7 K RON | 264,4 K RON | 510,2 K RON | ▲ 92,9% |
| Lichiditate curentă | 0,55 | 4,32 | 2,68 | 0,23 | ▼ 91,4% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | -64,76 | – |
| Scor bonitate | 27 | 44 | 37 | 19 | ▼ 48,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (19/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.