Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FISER ECOPLAST PROD S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Teleorman, Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Salcia, Principala, 6, 147302
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 200 RON | 0 RON | 200 RON | 0 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 1.967 RON | 188.999 RON | 190.705 RON | −1.706 RON | −1.706 RON | 626.149 RON | 149.131 RON | 477.018 RON | −1.506 RON | 121.687 RON | 1.248 RON | 462.500 RON | 505.968 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 2.250 RON | 266.979 RON | 255.108 RON | 11.849 RON | 11.871 RON | 606.156 RON | 134.194 RON | 471.962 RON | 10.343 RON | 123.574 RON | 4.157 RON | 462.459 RON | 472.239 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 755 RON | 755 RON | 99.013 RON | −98.266 RON | −98.258 RON | 586.820 RON | 117.744 RON | 469.076 RON | −87.923 RON | 202.504 RON | 4.197 RON | 462.564 RON | 472.239 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 3.854 RON | 3.854 RON | 16.120 RON | −12.305 RON | −12.266 RON | 585.032 RON | 105.354 RON | 479.678 RON | −100.228 RON | 213.021 RON | 4.888 RON | 472.625 RON | 472.239 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 850 RON | 850 RON | 12.464 RON | −11.623 RON | −11.614 RON | 574.350 RON | 92.963 RON | 481.387 RON | −111.851 RON | 213.962 RON | 5.748 RON | 473.475 RON | 472.239 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (17)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 2221 Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
- 2222 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
- 2229 Fabricarea altor produse din material plastic
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4759 Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 5819 Alte activități de editare
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 8532 Învățământ secundar, tehnic sau profesional
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8899 Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Teleorman, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
2221 — Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
Top format din 1 companii din județul Teleorman. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−111.851 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−11.623 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 2,0 K RON | 2,3 K RON | 755 RON | 3,9 K RON | 850 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 189,0 K RON | 267,0 K RON | 755 RON | 3,9 K RON | 850 RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 190,7 K RON | 255,1 K RON | 99,0 K RON | 16,1 K RON | 12,5 K RON |
| Rezultat net | 0 RON | −1,7 K RON | 11,8 K RON | −98,3 K RON | −12,3 K RON | −11,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,25 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,22 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,68 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,15 |
| Durata stocaj (zile) | 2.468 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,00 |
| Durata încasare (zile) | 203.316 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 200 RON | 200 RON | 100,0% |
| 2021 | 121,7 K RON | 626,1 K RON | 19,4% |
| 2022 | 123,6 K RON | 606,2 K RON | 20,4% |
| 2023 | 202,5 K RON | 586,8 K RON | 34,5% |
| 2024 | 213,0 K RON | 585,0 K RON | 36,4% |
| 2025 | 214,0 K RON | 574,4 K RON | 37,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 2,0 K RON | 2,3 K RON | 755 RON | 3,9 K RON | 850 RON | ▼ 77,9% |
| Rezultat net | 0 RON | −1,7 K RON | 11,8 K RON | −98,3 K RON | −12,3 K RON | −11,6 K RON | ▲ 5,5% |
| Total active | 200 RON | 626,1 K RON | 606,2 K RON | 586,8 K RON | 585,0 K RON | 574,4 K RON | ▼ 1,8% |
| Capitaluri proprii | 0 RON | −1,5 K RON | 10,3 K RON | −87,9 K RON | −100,2 K RON | −111,9 K RON | ▼ 11,6% |
| Datorii totale | 200 RON | 121,7 K RON | 123,6 K RON | 202,5 K RON | 213,0 K RON | 214,0 K RON | ▲ 0,4% |
| Lichiditate curentă | 1,00 | 3,92 | 3,82 | 2,32 | 2,25 | 2,25 | ▼ 0,1% |
| Marjă netă (%) | – | -86,73 | 526,62 | -13.015,36 | -319,28 | -1.367,41 | ▼ 328,3% |
| Scor bonitate | 34 | 41 | 78 | 34 | 49 | 41 | ▼ 16,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Lichiditate curentă bună (2.25), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,5 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (41/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.