Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SMART SOFT MAGAZIN S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Timiş, Municipiul Timişoara, DACILOR, 25, 300094, NR. AP. SAD 3, BIROU B4
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.079.237 RON | 1.080.734 RON | 833.933 RON | 235.913 RON | 246.801 RON | 601.216 RON | 69.120 RON | 532.096 RON | 542.948 RON | 59.394 RON | 180.302 RON | 119.337 RON | 0 RON | 1.126 RON | 4 |
| 2020 | 988.176 RON | 988.411 RON | 694.966 RON | 284.291 RON | 293.445 RON | 804.508 RON | 46.243 RON | 758.265 RON | 746.027 RON | 58.481 RON | 205.797 RON | 133.381 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 1.508.857 RON | 1.538.435 RON | 808.387 RON | 716.198 RON | 730.048 RON | 1.350.769 RON | 63.093 RON | 1.287.676 RON | 1.262.225 RON | 88.544 RON | 268.766 RON | 186.277 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 1.334.714 RON | 1.345.346 RON | 799.133 RON | 534.641 RON | 546.213 RON | 816.636 RON | 83.680 RON | 732.956 RON | 746.866 RON | 69.770 RON | 316.167 RON | 218.625 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 1.601.780 RON | 1.661.804 RON | 1.036.560 RON | 610.617 RON | 625.244 RON | 952.738 RON | 161.554 RON | 791.184 RON | 611.391 RON | 341.347 RON | 275.638 RON | 363.685 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 1.616.336 RON | 1.616.417 RON | 1.152.859 RON | 415.192 RON | 463.558 RON | 1.667.575 RON | 124.706 RON | 1.542.869 RON | 1.213.310 RON | 453.295 RON | 870.074 RON | 491.554 RON | 970 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 1.653.225 RON | 1.666.070 RON | 1.170.277 RON | 417.909 RON | 495.793 RON | 1.786.002 RON | 80.259 RON | 1.705.743 RON | 1.051.707 RON | 733.525 RON | 841.303 RON | 776.395 RON | 970 RON | 200 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 4651 Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software- ului
- 4652 Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
- 4741 Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-ului in magazine specializate
- 4742 Comerţ cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicaţii în magazine specializate
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4741 — Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-ului in magazine specializate
Top format din 32 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,08 M RON | 988,2 K RON | 1,51 M RON | 1,33 M RON | 1,60 M RON | 1,62 M RON | 1,65 M RON |
| Venituri totale | 1,08 M RON | 988,4 K RON | 1,54 M RON | 1,35 M RON | 1,66 M RON | 1,62 M RON | 1,67 M RON |
| Cheltuieli totale | 833,9 K RON | 695,0 K RON | 808,4 K RON | 799,1 K RON | 1,04 M RON | 1,15 M RON | 1,17 M RON |
| Rezultat net | 235,9 K RON | 284,3 K RON | 716,2 K RON | 534,6 K RON | 610,6 K RON | 415,2 K RON | 417,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,84 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,33 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,18 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,12 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,43 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,97 |
| Durata stocaj (zile) | 186 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,13 |
| Durata încasare (zile) | 171 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 59,4 K RON | 601,2 K RON | 9,9% |
| 2020 | 58,5 K RON | 804,5 K RON | 7,3% |
| 2021 | 88,5 K RON | 1,35 M RON | 6,6% |
| 2022 | 69,8 K RON | 816,6 K RON | 8,5% |
| 2023 | 341,3 K RON | 952,7 K RON | 35,8% |
| 2024 | 453,3 K RON | 1,67 M RON | 27,2% |
| 2025 | 733,5 K RON | 1,79 M RON | 41,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,08 M RON | 988,2 K RON | 1,51 M RON | 1,33 M RON | 1,60 M RON | 1,62 M RON | 1,65 M RON | ▲ 2,3% |
| Rezultat net | 235,9 K RON | 284,3 K RON | 716,2 K RON | 534,6 K RON | 610,6 K RON | 415,2 K RON | 417,9 K RON | ▲ 0,7% |
| Total active | 601,2 K RON | 804,5 K RON | 1,35 M RON | 816,6 K RON | 952,7 K RON | 1,67 M RON | 1,79 M RON | ▲ 7,1% |
| Capitaluri proprii | 542,9 K RON | 746,0 K RON | 1,26 M RON | 746,9 K RON | 611,4 K RON | 1,21 M RON | 1,05 M RON | ▼ 13,3% |
| Datorii totale | 59,4 K RON | 58,5 K RON | 88,5 K RON | 69,8 K RON | 341,3 K RON | 453,3 K RON | 733,5 K RON | ▲ 61,8% |
| Lichiditate curentă | 8,96 | 12,97 | 14,54 | 10,51 | 2,32 | 3,40 | 2,33 | ▼ 31,7% |
| Marjă netă (%) | 21,86 | 28,77 | 47,47 | 40,06 | 38,12 | 25,69 | 25,28 | ▼ 1,6% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 100 | 80 | 95 | 87 | 87 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (417,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.33), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,84 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.