Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PASARI SECEANI S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Timiş, Sat Seceani, Comuna Orţisoara, 243, 307308, CAMERA 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 10.557 RON | −10.557 RON | −10.557 RON | 363.006 RON | 0 RON | 363.006 RON | −10.357 RON | 10.400 RON | 198.897 RON | 0 RON | 362.963 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 48.820 RON | 68.241 RON | 196.229 RON | −128.476 RON | −127.988 RON | 414.146 RON | 406.873 RON | 7.273 RON | −138.833 RON | 88.450 RON | 0 RON | 7.110 RON | 464.529 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 176.430 RON | 219.989 RON | 217.054 RON | 1.173 RON | 2.935 RON | 368.497 RON | 363.315 RON | 5.182 RON | −137.660 RON | 85.273 RON | 0 RON | 0 RON | 420.884 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 224.028 RON | 273.050 RON | 143.640 RON | 127.148 RON | 129.410 RON | 463.591 RON | 319.756 RON | 143.835 RON | −10.512 RON | 96.778 RON | 0 RON | 3.580 RON | 377.325 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1012 — Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
Top format din 3 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−10.512 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 48,8 K RON | 176,4 K RON | 224,0 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 68,2 K RON | 220,0 K RON | 273,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 10,6 K RON | 196,2 K RON | 217,1 K RON | 143,6 K RON |
| Rezultat net | −10,6 K RON | −128,5 K RON | 1,2 K RON | 127,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 312,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,49 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,49 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,45 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,79 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 62,58 |
| Durata încasare (zile) | 6 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 10,4 K RON | 363,0 K RON | 2,9% |
| 2023 | 88,5 K RON | 414,1 K RON | 21,4% |
| 2024 | 85,3 K RON | 368,5 K RON | 23,1% |
| 2025 | 96,8 K RON | 463,6 K RON | 20,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 48,8 K RON | 176,4 K RON | 224,0 K RON | ▲ 27,0% |
| Rezultat net | −10,6 K RON | −128,5 K RON | 1,2 K RON | 127,1 K RON | ▲ 10.739,6% |
| Total active | 363,0 K RON | 414,1 K RON | 368,5 K RON | 463,6 K RON | ▲ 25,8% |
| Capitaluri proprii | −10,4 K RON | −138,8 K RON | −137,7 K RON | −10,5 K RON | ▲ 92,4% |
| Datorii totale | 10,4 K RON | 88,5 K RON | 85,3 K RON | 96,8 K RON | ▲ 13,5% |
| Lichiditate curentă | 34,90 | 0,08 | 0,06 | 1,49 | ▲ 2.344,4% |
| Marjă netă (%) | – | -263,16 | 0,66 | 56,76 | ▲ 8.500,0% |
| Scor bonitate | 44 | 12 | 40 | 67 | ▲ 67,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (127,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 312,2 K RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.