Publicitate

STEF - VIR CONSTRUCT SRL

CUI: 13955824 J35/689/2001 SRL Timiş, Sat Giroc, Comuna Giroc
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 13955824
Cod înmatriculare J35/689/2001
EUID ROONRC.J35/689/2001
Data înmatriculării 2001-06-06
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 25 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Timiş, Sat Giroc, Comuna Giroc, CARPAŢI, 13, 307220, ÎNCĂPEREA 2

Țară: România
Județ: Timiş
Localitate: Sat Giroc, Comuna Giroc
Stradă: CARPAŢI
Număr: 13
Cod poștal: 307220
Completare adresă: ÎNCĂPEREA 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.469.500 RON 1.474.101 RON 263.886 RON 1.195.769 RON 1.210.215 RON 976.534 RON 24.547 RON 951.987 RON 712.872 RON 263.662 RON 0 RON 622.916 RON 0 RON 0 RON 2
2024 3.815.765 RON 3.822.088 RON 1.369.338 RON 2.248.287 RON 2.452.750 RON 2.527.214 RON 194.621 RON 2.332.593 RON 11.159 RON 2.516.055 RON 0 RON 144.511 RON 0 RON 0 RON 2
2025 3.201.167 RON 3.201.351 RON 1.312.866 RON 1.631.651 RON 1.888.485 RON 2.325.770 RON 502.285 RON 1.823.485 RON 1.642.810 RON 682.960 RON 0 RON 1.560.825 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

IURASC STEFANUT
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (29)

Lideri din domeniu

Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,689 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
3,20 M RON
Rezultat Net 2025
1,63 M RON
Total Active 2025
2,33 M RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,47 M RON 3,82 M RON 3,20 M RON
Venituri totale 1,47 M RON 3,82 M RON 3,20 M RON
Cheltuieli totale 263,9 K RON 1,37 M RON 1,31 M RON
Rezultat net 1,20 M RON 2,25 M RON 1,63 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 4,56 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,67 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,67 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,38 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 3,41 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate502,3 K RON (21.6%)
Active circulante1,82 M RON (78.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe1,56 M RON
Numerar262,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 2,05
Durata încasare (zile) 178

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
59,0%
Marjă netă
51,0%
ROA
70,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 263,7 K RON 976,5 K RON 27,0%
2024 2,52 M RON 2,53 M RON 99,6%
2025 683,0 K RON 2,33 M RON 29,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,47 M RON 3,82 M RON 3,20 M RON ▼ 16,1%
Rezultat net 1,20 M RON 2,25 M RON 1,63 M RON ▼ 27,4%
Total active 976,5 K RON 2,53 M RON 2,33 M RON ▼ 8,0%
Capitaluri proprii 712,9 K RON 11,2 K RON 1,64 M RON ▲ 14.621,8%
Datorii totale 263,7 K RON 2,52 M RON 683,0 K RON ▼ 72,9%
Lichiditate curentă 3,61 0,93 2,67 ▲ 188,0%
Marjă netă (%) 81,37 58,92 50,97 ▼ 13,5%
Scor bonitate 87 61 87 ▲ 42,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,63 M RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.67), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 4,56 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate