Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FLYPREST TOTAL SRL
Date generale
Adresă
România, Tulcea, Sat Agighiol, Comuna Valea Nucarilor, Florilor, 6, 827236, camera nr.1 din C4, mansarda
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 505.593 RON | 525.876 RON | 509.121 RON | 11.668 RON | 16.755 RON | 1.484.775 RON | 1.345.104 RON | 139.671 RON | 382.172 RON | 1.102.603 RON | 4.025 RON | 116.763 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 479.288 RON | 480.977 RON | 472.129 RON | 4.353 RON | 8.848 RON | 1.335.866 RON | 1.084.855 RON | 251.011 RON | 386.525 RON | 949.341 RON | 53.850 RON | 129.726 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 623.521 RON | 645.447 RON | 555.147 RON | 84.303 RON | 90.300 RON | 1.225.314 RON | 879.719 RON | 345.595 RON | 470.828 RON | 759.422 RON | 0 RON | 260.060 RON | 0 RON | 4.936 RON | 2 |
| 2022 | 616.231 RON | 695.058 RON | 609.505 RON | 80.251 RON | 85.553 RON | 1.037.521 RON | 765.704 RON | 271.817 RON | 551.079 RON | 492.438 RON | 1.563 RON | 257.336 RON | 0 RON | 5.996 RON | 3 |
| 2023 | 699.925 RON | 699.925 RON | 609.851 RON | 83.985 RON | 90.074 RON | 1.105.959 RON | 556.827 RON | 549.132 RON | 635.064 RON | 470.895 RON | 5.994 RON | 514.554 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 818.214 RON | 818.214 RON | 577.143 RON | 211.899 RON | 241.071 RON | 1.014.878 RON | 356.501 RON | 658.377 RON | 846.183 RON | 168.695 RON | 0 RON | 621.788 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 844.392 RON | 844.398 RON | 589.667 RON | 218.491 RON | 254.731 RON | 1.062.525 RON | 302.331 RON | 760.194 RON | 953.564 RON | 108.961 RON | 0 RON | 736.654 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
- 2571 Fabricarea produselor de tăiat
- 2572 Fabricarea articolelor de feronerie
- 2573 Fabricarea uneltelor
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 3291 Fabricarea măturilor și periilor
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 8129 Alte activităţi de curăţenie
Lideri din domeniu
Top companii din Tulcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0161 — Activități auxiliare pentru producția vegetală
Top format din 27 companii din județul Tulcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 505,6 K RON | 479,3 K RON | 623,5 K RON | 616,2 K RON | 699,9 K RON | 818,2 K RON | 844,4 K RON |
| Venituri totale | 525,9 K RON | 481,0 K RON | 645,4 K RON | 695,1 K RON | 699,9 K RON | 818,2 K RON | 844,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 509,1 K RON | 472,1 K RON | 555,1 K RON | 609,5 K RON | 609,9 K RON | 577,1 K RON | 589,7 K RON |
| Rezultat net | 11,7 K RON | 4,4 K RON | 84,3 K RON | 80,3 K RON | 84,0 K RON | 211,9 K RON | 218,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 908,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6,98 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 6,98 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,22 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 9,75 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,15 |
| Durata încasare (zile) | 318 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,10 M RON | 1,48 M RON | 74,3% |
| 2020 | 949,3 K RON | 1,34 M RON | 71,1% |
| 2021 | 759,4 K RON | 1,23 M RON | 62,0% |
| 2022 | 492,4 K RON | 1,04 M RON | 47,5% |
| 2023 | 470,9 K RON | 1,11 M RON | 42,6% |
| 2024 | 168,7 K RON | 1,01 M RON | 16,6% |
| 2025 | 109,0 K RON | 1,06 M RON | 10,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 505,6 K RON | 479,3 K RON | 623,5 K RON | 616,2 K RON | 699,9 K RON | 818,2 K RON | 844,4 K RON | ▲ 3,2% |
| Rezultat net | 11,7 K RON | 4,4 K RON | 84,3 K RON | 80,3 K RON | 84,0 K RON | 211,9 K RON | 218,5 K RON | ▲ 3,1% |
| Total active | 1,48 M RON | 1,34 M RON | 1,23 M RON | 1,04 M RON | 1,11 M RON | 1,01 M RON | 1,06 M RON | ▲ 4,7% |
| Capitaluri proprii | 382,2 K RON | 386,5 K RON | 470,8 K RON | 551,1 K RON | 635,1 K RON | 846,2 K RON | 953,6 K RON | ▲ 12,7% |
| Datorii totale | 1,10 M RON | 949,3 K RON | 759,4 K RON | 492,4 K RON | 470,9 K RON | 168,7 K RON | 109,0 K RON | ▼ 35,4% |
| Lichiditate curentă | 0,13 | 0,26 | 0,46 | 0,55 | 1,17 | 3,90 | 6,98 | ▲ 78,8% |
| Marjă netă (%) | 2,31 | 0,91 | 13,52 | 13,02 | 12,00 | 25,90 | 25,88 | ▼ 0,1% |
| Scor bonitate | 45 | 45 | 73 | 70 | 90 | 100 | 100 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (218,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (6.98), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 908,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.