Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CYGN KARM DESIGN S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Tulcea, Municipiul Tulcea, Ing. Dumitru Ivanov, 6, parter, 820243, cam.008B, CLADIRE HOTEL
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 2.349 RON | 2.349 RON | 3.713 RON | −1.435 RON | −1.364 RON | 2.198 RON | 0 RON | 2.198 RON | −1.235 RON | 3.433 RON | 1.827 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 144.175 RON | 144.575 RON | 13.949 RON | 126.376 RON | 130.626 RON | 127.005 RON | 0 RON | 127.005 RON | 125.141 RON | 1.864 RON | 973 RON | 18.332 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 342.926 RON | 343.874 RON | 23.172 RON | 310.398 RON | 320.702 RON | 328.189 RON | 3.872 RON | 324.317 RON | 310.620 RON | 17.569 RON | 973 RON | 316.165 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 389.607 RON | 389.764 RON | 41.048 RON | 344.820 RON | 348.716 RON | 367.594 RON | 2.085 RON | 365.509 RON | 345.020 RON | 22.574 RON | 0 RON | 363.310 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 259.941 RON | 259.957 RON | 128.885 RON | 116.530 RON | 131.072 RON | 142.199 RON | 298 RON | 141.901 RON | 116.732 RON | 25.467 RON | 0 RON | 138.794 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 136.013 RON | 136.061 RON | 36.007 RON | 84.045 RON | 100.054 RON | 89.263 RON | 0 RON | 89.263 RON | 84.245 RON | 5.018 RON | 0 RON | 88.365 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 1820 Reproducerea înregistrărilor
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 9001 Activităţi de interpretare artistică (spectacole)
Lideri din domeniu
Top companii din Tulcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 107 companii din județul Tulcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,3 K RON | 144,2 K RON | 342,9 K RON | 389,6 K RON | 259,9 K RON | 136,0 K RON |
| Venituri totale | 2,3 K RON | 144,6 K RON | 343,9 K RON | 389,8 K RON | 260,0 K RON | 136,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 3,7 K RON | 13,9 K RON | 23,2 K RON | 41,0 K RON | 128,9 K RON | 36,0 K RON |
| Rezultat net | −1,4 K RON | 126,4 K RON | 310,4 K RON | 344,8 K RON | 116,5 K RON | 84,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 318,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 17,79 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 17,79 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,18 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 17,79 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,54 |
| Durata încasare (zile) | 237 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 3,4 K RON | 2,2 K RON | 156,2% |
| 2021 | 1,9 K RON | 127,0 K RON | 1,5% |
| 2022 | 17,6 K RON | 328,2 K RON | 5,4% |
| 2023 | 22,6 K RON | 367,6 K RON | 6,1% |
| 2024 | 25,5 K RON | 142,2 K RON | 17,9% |
| 2025 | 5,0 K RON | 89,3 K RON | 5,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,3 K RON | 144,2 K RON | 342,9 K RON | 389,6 K RON | 259,9 K RON | 136,0 K RON | ▼ 47,7% |
| Rezultat net | −1,4 K RON | 126,4 K RON | 310,4 K RON | 344,8 K RON | 116,5 K RON | 84,0 K RON | ▼ 27,9% |
| Total active | 2,2 K RON | 127,0 K RON | 328,2 K RON | 367,6 K RON | 142,2 K RON | 89,3 K RON | ▼ 37,2% |
| Capitaluri proprii | −1,2 K RON | 125,1 K RON | 310,6 K RON | 345,0 K RON | 116,7 K RON | 84,2 K RON | ▼ 27,8% |
| Datorii totale | 3,4 K RON | 1,9 K RON | 17,6 K RON | 22,6 K RON | 25,5 K RON | 5,0 K RON | ▼ 80,3% |
| Lichiditate curentă | 0,64 | 68,14 | 18,46 | 16,19 | 5,57 | 17,79 | ▲ 219,2% |
| Marjă netă (%) | -61,09 | 87,65 | 90,51 | 88,50 | 44,83 | 61,79 | ▲ 37,8% |
| Scor bonitate | 24 | 100 | 95 | 95 | 80 | 87 | ▲ 8,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (84,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (17.79), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 318,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.