Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DELTAPINA BAKERY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Tulcea, Municipiul Tulcea, PICTOR ALEXANDRU CIUCURENCU, 20, 820033, camera 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 19.000 RON | 25.673 RON | 58.268 RON | −32.785 RON | −32.595 RON | 400.068 RON | 182.605 RON | 217.463 RON | −32.585 RON | 236.098 RON | 5.950 RON | 9.713 RON | 196.555 RON | 0 RON | 4 |
| 2020 | 122.500 RON | 219.735 RON | 146.530 RON | 72.012 RON | 73.205 RON | 276.557 RON | 161.932 RON | 114.625 RON | 39.427 RON | 61.311 RON | 5.950 RON | 108.775 RON | 175.819 RON | 0 RON | 5 |
| 2021 | 94.500 RON | 165.230 RON | 154.114 RON | 10.171 RON | 11.116 RON | 276.828 RON | 141.260 RON | 135.568 RON | 49.598 RON | 68.638 RON | 0 RON | 135.218 RON | 158.592 RON | 0 RON | 4 |
| 2022 | 51.556 RON | 222.039 RON | 357.107 RON | −135.583 RON | −135.068 RON | 137.345 RON | 120.588 RON | 16.757 RON | −85.985 RON | 85.410 RON | 14.184 RON | 1.652 RON | 137.920 RON | 0 RON | 7 |
| 2023 | 194.747 RON | 547.742 RON | 521.910 RON | 23.396 RON | 25.832 RON | 88.601 RON | 0 RON | 88.601 RON | −62.589 RON | 49.059 RON | 899 RON | 55.653 RON | 102.131 RON | 0 RON | 8 |
| 2024 | 5.879 RON | 61.571 RON | 38.785 RON | 19.140 RON | 22.786 RON | 74.671 RON | 0 RON | 74.671 RON | −43.449 RON | 25.989 RON | 891 RON | 62.726 RON | 92.131 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 73.892 RON | 0 RON | 73.892 RON | −43.449 RON | 25.210 RON | 891 RON | 62.726 RON | 92.131 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Tulcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Top format din 71 companii din județul Tulcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−43.449 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 19,0 K RON | 122,5 K RON | 94,5 K RON | 51,6 K RON | 194,7 K RON | 5,9 K RON | 0 RON |
| Venituri totale | 25,7 K RON | 219,7 K RON | 165,2 K RON | 222,0 K RON | 547,7 K RON | 61,6 K RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 58,3 K RON | 146,5 K RON | 154,1 K RON | 357,1 K RON | 521,9 K RON | 38,8 K RON | 0 RON |
| Rezultat net | −32,8 K RON | 72,0 K RON | 10,2 K RON | −135,6 K RON | 23,4 K RON | 19,1 K RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 42,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,93 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,90 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,41 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,93 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 236,1 K RON | 400,1 K RON | 59,0% |
| 2020 | 61,3 K RON | 276,6 K RON | 22,2% |
| 2021 | 68,6 K RON | 276,8 K RON | 24,8% |
| 2022 | 85,4 K RON | 137,3 K RON | 62,2% |
| 2023 | 49,1 K RON | 88,6 K RON | 55,4% |
| 2024 | 26,0 K RON | 74,7 K RON | 34,8% |
| 2025 | 25,2 K RON | 73,9 K RON | 34,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 19,0 K RON | 122,5 K RON | 94,5 K RON | 51,6 K RON | 194,7 K RON | 5,9 K RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | −32,8 K RON | 72,0 K RON | 10,2 K RON | −135,6 K RON | 23,4 K RON | 19,1 K RON | 0 RON | – |
| Total active | 400,1 K RON | 276,6 K RON | 276,8 K RON | 137,3 K RON | 88,6 K RON | 74,7 K RON | 73,9 K RON | ▼ 1,0% |
| Capitaluri proprii | −32,6 K RON | 39,4 K RON | 49,6 K RON | −86,0 K RON | −62,6 K RON | −43,4 K RON | −43,4 K RON | ▲ 0,0% |
| Datorii totale | 236,1 K RON | 61,3 K RON | 68,6 K RON | 85,4 K RON | 49,1 K RON | 26,0 K RON | 25,2 K RON | ▼ 3,0% |
| Lichiditate curentă | 0,92 | 1,87 | 1,98 | 0,20 | 1,81 | 2,87 | 2,93 | ▲ 2,0% |
| Marjă netă (%) | -172,55 | 58,79 | 10,76 | -262,98 | 12,01 | 325,57 | – | – |
| Scor bonitate | 24 | 85 | 72 | 12 | 72 | 64 | 44 | ▼ 31,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (2.93), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 42,6 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (44/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.