Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
BB CAFFE VENDING SOLUTIONS SRL
Date generale
Adresă
România, Tulcea, Municipiul Tulcea, Ing. Dumitru Ivanov, 16, parter, 820243, Pavilion administrativ
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 395.554 RON | 363.461 RON | 302.308 RON | 49.257 RON | 61.153 RON | 113.898 RON | 47.173 RON | 66.725 RON | 87.062 RON | 27.392 RON | 50.712 RON | 5.318 RON | 0 RON | 556 RON | 0 |
| 2020 | 358.380 RON | 357.117 RON | 273.779 RON | 77.896 RON | 83.338 RON | 171.695 RON | 37.228 RON | 134.467 RON | 164.534 RON | 7.161 RON | 32.804 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 701.946 RON | 725.861 RON | 500.522 RON | 218.122 RON | 225.339 RON | 518.674 RON | 216.003 RON | 302.671 RON | 337.267 RON | 181.407 RON | 74.160 RON | 64.558 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 1.001.096 RON | 1.002.104 RON | 733.765 RON | 257.995 RON | 268.339 RON | 404.394 RON | 200.852 RON | 203.542 RON | 258.263 RON | 146.222 RON | 99.927 RON | 77.823 RON | 0 RON | 91 RON | 2 |
| 2023 | 975.175 RON | 975.296 RON | 824.808 RON | 142.235 RON | 150.488 RON | 352.375 RON | 133.926 RON | 218.449 RON | 227.300 RON | 125.075 RON | 90.053 RON | 64.633 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 919.505 RON | 926.199 RON | 765.706 RON | 139.712 RON | 160.493 RON | 322.648 RON | 90.622 RON | 232.026 RON | 259.012 RON | 63.636 RON | 134.008 RON | 81.002 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 1.140.374 RON | 1.108.615 RON | 947.491 RON | 134.523 RON | 161.124 RON | 332.854 RON | 56.054 RON | 276.800 RON | 278.082 RON | 54.772 RON | 89.128 RON | 98.061 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4741 Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-ului in magazine specializate
- 4742 Comerţ cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicaţii în magazine specializate
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
Lideri din domeniu
Top companii din Tulcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4799 — Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
Top format din 15 companii din județul Tulcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 395,6 K RON | 358,4 K RON | 701,9 K RON | 1,00 M RON | 975,2 K RON | 919,5 K RON | 1,14 M RON |
| Venituri totale | 363,5 K RON | 357,1 K RON | 725,9 K RON | 1,00 M RON | 975,3 K RON | 926,2 K RON | 1,11 M RON |
| Cheltuieli totale | 302,3 K RON | 273,8 K RON | 500,5 K RON | 733,8 K RON | 824,8 K RON | 765,7 K RON | 947,5 K RON |
| Rezultat net | 49,3 K RON | 77,9 K RON | 218,1 K RON | 258,0 K RON | 142,2 K RON | 139,7 K RON | 134,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,30 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,05 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,43 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,64 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 6,08 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 12,79 |
| Durata stocaj (zile) | 29 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 11,63 |
| Durata încasare (zile) | 31 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 27,4 K RON | 113,9 K RON | 24,1% |
| 2020 | 7,2 K RON | 171,7 K RON | 4,2% |
| 2021 | 181,4 K RON | 518,7 K RON | 35,0% |
| 2022 | 146,2 K RON | 404,4 K RON | 36,2% |
| 2023 | 125,1 K RON | 352,4 K RON | 35,5% |
| 2024 | 63,6 K RON | 322,6 K RON | 19,7% |
| 2025 | 54,8 K RON | 332,9 K RON | 16,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 395,6 K RON | 358,4 K RON | 701,9 K RON | 1,00 M RON | 975,2 K RON | 919,5 K RON | 1,14 M RON | ▲ 24,0% |
| Rezultat net | 49,3 K RON | 77,9 K RON | 218,1 K RON | 258,0 K RON | 142,2 K RON | 139,7 K RON | 134,5 K RON | ▼ 3,7% |
| Total active | 113,9 K RON | 171,7 K RON | 518,7 K RON | 404,4 K RON | 352,4 K RON | 322,6 K RON | 332,9 K RON | ▲ 3,2% |
| Capitaluri proprii | 87,1 K RON | 164,5 K RON | 337,3 K RON | 258,3 K RON | 227,3 K RON | 259,0 K RON | 278,1 K RON | ▲ 7,4% |
| Datorii totale | 27,4 K RON | 7,2 K RON | 181,4 K RON | 146,2 K RON | 125,1 K RON | 63,6 K RON | 54,8 K RON | ▼ 13,9% |
| Lichiditate curentă | 2,44 | 18,78 | 1,67 | 1,39 | 1,75 | 3,65 | 5,05 | ▲ 38,6% |
| Marjă netă (%) | 12,45 | 21,74 | 31,07 | 25,77 | 14,59 | 15,19 | 11,80 | ▼ 22,3% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 90 | 85 | 82 | 87 | 95 | ▲ 9,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (134,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.05), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,30 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.