Publicitate

UNGURU BYM S.R.L.

CUI: 45709950 J37/169/2022 SRL Vaslui, Loc. Negreşti, Oraş Negreşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45709950
Cod înmatriculare J37/169/2022
EUID ROONRC.J37/169/2022
Data înmatriculării 2022-02-25
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Vaslui, Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Al.I. Cuza, 49, 735200

Țară: România
Județ: Vaslui
Localitate: Loc. Negreşti, Oraş Negreşti
Stradă: Al.I. Cuza
Număr: 49
Cod poștal: 735200

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 400 RON 400 RON 0 RON 388 RON 400 RON 588 RON 0 RON 588 RON 588 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 7.693 RON 7.693 RON 6.033 RON 1.440 RON 1.660 RON 14.250 RON 0 RON 14.250 RON 2.028 RON 12.222 RON 12.217 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2024 318.856 RON 320.916 RON 290.583 RON 26.208 RON 30.333 RON 41.649 RON 0 RON 41.649 RON 28.235 RON 13.414 RON 29.333 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2025 279.733 RON 306.342 RON 290.346 RON 12.603 RON 15.996 RON 103.925 RON 0 RON 103.925 RON 40.838 RON 63.087 RON 85.356 RON 3.689 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

HACIU ELENA-ALEXANDRA
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului
UNGURU DUMITRU-MARIUS
administrator
Vaslui, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (8)

Lideri din domeniu

Top companii din Vaslui, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 15 companii din județul Vaslui. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
279,7 K RON
Rezultat Net 2025
12,6 K RON
Total Active 2025
103,9 K RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 400 RON 7,7 K RON 318,9 K RON 279,7 K RON
Venituri totale 400 RON 7,7 K RON 320,9 K RON 306,3 K RON
Cheltuieli totale 0 RON 6,0 K RON 290,6 K RON 290,3 K RON
Rezultat net 388 RON 1,4 K RON 26,2 K RON 12,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 439,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,65 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,29 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,24 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,65 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante103,9 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri85,4 K RON
Creanțe3,7 K RON
Numerar14,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,28
Durata stocaj (zile) 111
Rotație creanțe (ori/an) 75,83
Durata încasare (zile) 5

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
5,7%
Marjă netă
4,5%
ROA
12,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 0 RON 588 RON 0,0%
2023 12,2 K RON 14,3 K RON 85,8%
2024 13,4 K RON 41,6 K RON 32,2%
2025 63,1 K RON 103,9 K RON 60,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 400 RON 7,7 K RON 318,9 K RON 279,7 K RON ▼ 12,3%
Rezultat net 388 RON 1,4 K RON 26,2 K RON 12,6 K RON ▼ 51,9%
Total active 588 RON 14,3 K RON 41,6 K RON 103,9 K RON ▲ 149,5%
Capitaluri proprii 588 RON 2,0 K RON 28,2 K RON 40,8 K RON ▲ 44,6%
Datorii totale 0 RON 12,2 K RON 13,4 K RON 63,1 K RON ▲ 370,3%
Lichiditate curentă 1,17 3,10 1,65 ▼ 46,9%
Marjă netă (%) 97,00 18,72 8,22 4,51 ▼ 45,1%
Scor bonitate 67 75 95 60 ▼ 36,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (12,6 K RON).
  • Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 439,0 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate