Publicitate

BOMAL JUMBO S.R.L.

CUI: 40136568 J38/967/2018 SRL Vâlcea, Sat Mijlocu, Comuna Sineşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40136568
Cod înmatriculare J38/967/2018
EUID ROONRC.J38/967/2018
Data înmatriculării 2018-11-09
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Vâlcea, Sat Mijlocu, Comuna Sineşti, MIJLOCU, 97, 247598

Țară: România
Județ: Vâlcea
Localitate: Sat Mijlocu, Comuna Sineşti
Stradă: MIJLOCU
Număr: 97
Cod poștal: 247598

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 0 RON 242.501 RON 26.260 RON 216.241 RON 216.241 RON 347.054 RON 47.158 RON 299.896 RON 216.241 RON 130.813 RON 189.727 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 51.251 RON 51.251 RON 43.811 RON 6.250 RON 7.440 RON 271.940 RON 235.992 RON 35.948 RON 222.691 RON 49.249 RON 1.791 RON 14.100 RON 0 RON 0 RON 0
2024 85.249 RON 116.463 RON 108.368 RON 6.800 RON 8.095 RON 350.917 RON 234.312 RON 116.605 RON −13.010 RON 48.711 RON 10.035 RON 105.629 RON 315.216 RON 0 RON 1
2025 170.194 RON 200.293 RON 176.418 RON 20.055 RON 23.875 RON 310.873 RON 204.214 RON 106.659 RON 7.045 RON 18.711 RON 13.625 RON 9.004 RON 285.117 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

POPA GEORGE-CĂTĂLIN
administrator
Vâlcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (8)

Lideri din domeniu

Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 23 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
170,2 K RON
Rezultat Net 2025
20,1 K RON
Total Active 2025
310,9 K RON
Scor Bonitate
83/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 83/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 51,3 K RON 85,2 K RON 170,2 K RON
Venituri totale 242,5 K RON 51,3 K RON 116,5 K RON 200,3 K RON
Cheltuieli totale 26,3 K RON 43,8 K RON 108,4 K RON 176,4 K RON
Rezultat net 216,2 K RON 6,3 K RON 6,8 K RON 20,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 212,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 5,70 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 4,97 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 4,49 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 16,61 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate204,2 K RON (65.7%)
Active circulante106,7 K RON (34.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri13,6 K RON
Creanțe9,0 K RON
Numerar84,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 12,49
Durata stocaj (zile) 29
Rotație creanțe (ori/an) 18,90
Durata încasare (zile) 19

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
14,0%
Marjă netă
11,8%
ROA
6,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 130,8 K RON 347,1 K RON 37,7%
2023 49,2 K RON 271,9 K RON 18,1%
2024 48,7 K RON 350,9 K RON 13,9%
2025 18,7 K RON 310,9 K RON 6,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

83
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 51,3 K RON 85,2 K RON 170,2 K RON ▲ 99,6%
Rezultat net 216,2 K RON 6,3 K RON 6,8 K RON 20,1 K RON ▲ 194,9%
Total active 347,1 K RON 271,9 K RON 350,9 K RON 310,9 K RON ▼ 11,4%
Capitaluri proprii 216,2 K RON 222,7 K RON −13,0 K RON 7,0 K RON ▲ 154,2%
Datorii totale 130,8 K RON 49,2 K RON 48,7 K RON 18,7 K RON ▼ 61,6%
Lichiditate curentă 2,29 0,73 2,39 5,70 ▲ 138,1%
Marjă netă (%) 12,19 7,98 11,78 ▲ 47,6%
Scor bonitate 67 63 72 83 ▲ 15,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (20,1 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (5.7), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 83/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 212,8 K RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate