Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ASC PRINT SOLUTION S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Vâlcea, Municipiul Râmnicu Vâlcea, CALEA LUI TRAIAN, 155, 3, B, 4, 13
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 203.421 RON | 203.422 RON | 147.888 RON | 53.500 RON | 55.534 RON | 73.648 RON | 455 RON | 73.193 RON | 53.700 RON | 19.948 RON | 3.680 RON | 35.270 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 408.242 RON | 408.243 RON | 271.740 RON | 132.421 RON | 136.503 RON | 208.788 RON | 218 RON | 208.570 RON | 186.121 RON | 22.667 RON | 16.231 RON | 53.741 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 586.898 RON | 587.732 RON | 487.561 RON | 95.007 RON | 100.171 RON | 748.511 RON | 80.993 RON | 667.518 RON | 281.127 RON | 467.384 RON | 21.670 RON | 408.616 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 812.985 RON | 815.939 RON | 778.142 RON | 29.801 RON | 37.797 RON | 517.130 RON | 63.941 RON | 453.189 RON | 56.729 RON | 460.401 RON | 35.596 RON | 380.272 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 414.121 RON | 414.124 RON | 322.958 RON | 87.025 RON | 91.166 RON | 278.993 RON | 46.890 RON | 232.103 RON | 87.254 RON | 191.739 RON | 9.681 RON | 203.515 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 639.342 RON | 669.459 RON | 530.336 RON | 125.765 RON | 139.123 RON | 330.702 RON | 134.479 RON | 196.223 RON | 128.019 RON | 202.683 RON | 22.905 RON | 129.173 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 724.343 RON | 724.373 RON | 598.810 RON | 111.832 RON | 125.563 RON | 555.397 RON | 100.841 RON | 454.556 RON | 199.851 RON | 355.546 RON | 50.239 RON | 342.500 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1812 — Alte activități de tipărire n.c.a.
Top format din 48 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 203,4 K RON | 408,2 K RON | 586,9 K RON | 813,0 K RON | 414,1 K RON | 639,3 K RON | 724,3 K RON |
| Venituri totale | 203,4 K RON | 408,2 K RON | 587,7 K RON | 815,9 K RON | 414,1 K RON | 669,5 K RON | 724,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 147,9 K RON | 271,7 K RON | 487,6 K RON | 778,1 K RON | 323,0 K RON | 530,3 K RON | 598,8 K RON |
| Rezultat net | 53,5 K RON | 132,4 K RON | 95,0 K RON | 29,8 K RON | 87,0 K RON | 125,8 K RON | 111,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 805,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,28 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,14 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,17 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,56 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 14,42 |
| Durata stocaj (zile) | 25 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,11 |
| Durata încasare (zile) | 173 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 19,9 K RON | 73,6 K RON | 27,1% |
| 2020 | 22,7 K RON | 208,8 K RON | 10,9% |
| 2021 | 467,4 K RON | 748,5 K RON | 62,4% |
| 2022 | 460,4 K RON | 517,1 K RON | 89,0% |
| 2023 | 191,7 K RON | 279,0 K RON | 68,7% |
| 2024 | 202,7 K RON | 330,7 K RON | 61,3% |
| 2025 | 355,5 K RON | 555,4 K RON | 64,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 203,4 K RON | 408,2 K RON | 586,9 K RON | 813,0 K RON | 414,1 K RON | 639,3 K RON | 724,3 K RON | ▲ 13,3% |
| Rezultat net | 53,5 K RON | 132,4 K RON | 95,0 K RON | 29,8 K RON | 87,0 K RON | 125,8 K RON | 111,8 K RON | ▼ 11,1% |
| Total active | 73,6 K RON | 208,8 K RON | 748,5 K RON | 517,1 K RON | 279,0 K RON | 330,7 K RON | 555,4 K RON | ▲ 67,9% |
| Capitaluri proprii | 53,7 K RON | 186,1 K RON | 281,1 K RON | 56,7 K RON | 87,3 K RON | 128,0 K RON | 199,9 K RON | ▲ 56,1% |
| Datorii totale | 19,9 K RON | 22,7 K RON | 467,4 K RON | 460,4 K RON | 191,7 K RON | 202,7 K RON | 355,5 K RON | ▲ 75,4% |
| Lichiditate curentă | 3,67 | 9,20 | 1,43 | 0,98 | 1,21 | 0,97 | 1,28 | ▲ 32,1% |
| Marjă netă (%) | 26,30 | 32,44 | 16,19 | 3,67 | 21,01 | 19,67 | 15,44 | ▼ 21,5% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 72 | 50 | 80 | 73 | 80 | ▲ 9,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (111,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 805,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.