ALBU COŞAR VRÂNCEAN SRL
Date generale
Adresă
România, Vrancea, Sat Goleşti, Comuna Goleşti, VICTORIEI, 9 A, 627150
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 111.054 RON | 111.074 RON | 97.926 RON | 9.609 RON | 13.148 RON | 491.004 RON | 0 RON | 491.004 RON | 464.177 RON | 26.827 RON | 1.350 RON | 44.323 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 99.827 RON | 99.827 RON | 21.411 RON | 65.869 RON | 78.416 RON | 556.210 RON | 0 RON | 556.210 RON | 530.047 RON | 26.163 RON | 59 RON | 1.958 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 72.761 RON | 72.762 RON | 30.285 RON | 35.681 RON | 42.477 RON | 572.036 RON | 0 RON | 572.036 RON | 565.727 RON | 6.309 RON | 0 RON | 57 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (20)
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5224 Manipulări
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8129 Alte activităţi de curăţenie
Lideri din domeniu
Top companii din Vrancea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8122 — Activități specializate de curățenie
Top format din 14 companii din județul Vrancea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 111,1 K RON | 99,8 K RON | 72,8 K RON |
| Venituri totale | 111,1 K RON | 99,8 K RON | 72,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 97,9 K RON | 21,4 K RON | 30,3 K RON |
| Rezultat net | 9,6 K RON | 65,9 K RON | 35,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 56,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 90,67 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 90,67 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 90,66 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 90,67 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1.276,51 |
| Durata încasare (zile) | 0 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 26,8 K RON | 491,0 K RON | 5,5% |
| 2024 | 26,2 K RON | 556,2 K RON | 4,7% |
| 2025 | 6,3 K RON | 572,0 K RON | 1,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 111,1 K RON | 99,8 K RON | 72,8 K RON | ▼ 27,1% |
| Rezultat net | 9,6 K RON | 65,9 K RON | 35,7 K RON | ▼ 45,8% |
| Total active | 491,0 K RON | 556,2 K RON | 572,0 K RON | ▲ 2,8% |
| Capitaluri proprii | 464,2 K RON | 530,0 K RON | 565,7 K RON | ▲ 6,7% |
| Datorii totale | 26,8 K RON | 26,2 K RON | 6,3 K RON | ▼ 75,9% |
| Lichiditate curentă | 18,30 | 21,26 | 90,67 | ▲ 326,5% |
| Marjă netă (%) | 8,65 | 65,98 | 49,04 | ▼ 25,7% |
| Scor bonitate | 82 | 95 | 87 | ▼ 8,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (35,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (90.67), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.