Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TRACIA VEGA SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, ELENA CUZA, 29, 1, 40331, 4, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 5.928 RON | 5.929 RON | 12.771 RON | −6.898 RON | −6.842 RON | 15.199 RON | 3.350 RON | 11.849 RON | −65.245 RON | 80.444 RON | 8.659 RON | 1.831 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 20.396 RON | 20.403 RON | 24.341 RON | −4.073 RON | −3.938 RON | 11.138 RON | 2.132 RON | 9.006 RON | −69.318 RON | 80.456 RON | 6.888 RON | 1.347 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 9.889 RON | 9.911 RON | 11.386 RON | −1.535 RON | −1.475 RON | 10.459 RON | 914 RON | 9.545 RON | −70.853 RON | 81.312 RON | 8.071 RON | 916 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 6.535 RON | 6.535 RON | 12.635 RON | −6.166 RON | −6.100 RON | 11.752 RON | 0 RON | 11.752 RON | −77.018 RON | 88.770 RON | 7.652 RON | 3.909 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 20.050 RON | 20.074 RON | 41.071 RON | −21.198 RON | −20.997 RON | 9.570 RON | 0 RON | 9.570 RON | −98.216 RON | 107.786 RON | 7.303 RON | 2.326 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 151.893 RON | 151.893 RON | 275.919 RON | −125.296 RON | −124.026 RON | 254.431 RON | 30.229 RON | 224.202 RON | −223.512 RON | 13.500 RON | 699 RON | 208.470 RON | 464.443 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 238.771 RON | 238.771 RON | 97.887 RON | 138.496 RON | 140.884 RON | 147.976 RON | 17.275 RON | 130.701 RON | −85.016 RON | 7.320 RON | 699 RON | 126.564 RON | 225.672 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (25)
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4652 Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4729 Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4742 Comerţ cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicaţii în magazine specializate
- 4743 Comerţ cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9002 Activităţi suport pentru interpretare artistică (spectacole)
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4621 — Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Top format din 140 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−85.016 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,9 K RON | 20,4 K RON | 9,9 K RON | 6,5 K RON | 20,1 K RON | 151,9 K RON | 238,8 K RON |
| Venituri totale | 5,9 K RON | 20,4 K RON | 9,9 K RON | 6,5 K RON | 20,1 K RON | 151,9 K RON | 238,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 12,8 K RON | 24,3 K RON | 11,4 K RON | 12,6 K RON | 41,1 K RON | 275,9 K RON | 97,9 K RON |
| Rezultat net | −6,9 K RON | −4,1 K RON | −1,5 K RON | −6,2 K RON | −21,2 K RON | −125,3 K RON | 138,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 203,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 17,86 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 17,76 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,47 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 20,22 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 341,59 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,89 |
| Durata încasare (zile) | 194 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 80,4 K RON | 15,2 K RON | 529,3% |
| 2020 | 80,5 K RON | 11,1 K RON | 722,4% |
| 2021 | 81,3 K RON | 10,5 K RON | 777,4% |
| 2022 | 88,8 K RON | 11,8 K RON | 755,4% |
| 2023 | 107,8 K RON | 9,6 K RON | 1.126,3% |
| 2024 | 13,5 K RON | 254,4 K RON | 5,3% |
| 2025 | 7,3 K RON | 148,0 K RON | 5,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,9 K RON | 20,4 K RON | 9,9 K RON | 6,5 K RON | 20,1 K RON | 151,9 K RON | 238,8 K RON | ▲ 57,2% |
| Rezultat net | −6,9 K RON | −4,1 K RON | −1,5 K RON | −6,2 K RON | −21,2 K RON | −125,3 K RON | 138,5 K RON | ▲ 210,5% |
| Total active | 15,2 K RON | 11,1 K RON | 10,5 K RON | 11,8 K RON | 9,6 K RON | 254,4 K RON | 148,0 K RON | ▼ 41,8% |
| Capitaluri proprii | −65,2 K RON | −69,3 K RON | −70,9 K RON | −77,0 K RON | −98,2 K RON | −223,5 K RON | −85,0 K RON | ▲ 62,0% |
| Datorii totale | 80,4 K RON | 80,5 K RON | 81,3 K RON | 88,8 K RON | 107,8 K RON | 13,5 K RON | 7,3 K RON | ▼ 45,8% |
| Lichiditate curentă | 0,15 | 0,11 | 0,12 | 0,13 | 0,09 | 16,61 | 17,86 | ▲ 7,5% |
| Marjă netă (%) | -116,36 | -19,97 | -15,52 | -94,35 | -105,73 | -82,49 | 58,00 | ▲ 170,3% |
| Scor bonitate | 19 | 27 | 27 | 19 | 19 | 49 | 77 | ▲ 57,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (138,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (17.86), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.