CREDIT BONUS PARTNERS SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, NAZARCEA, 74, 13036, 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 600.981 RON | 600.981 RON | 130.158 RON | 464.813 RON | 470.823 RON | 557.372 RON | 220.911 RON | 336.461 RON | 465.053 RON | 92.319 RON | 0 RON | 317.737 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 1.332.221 RON | 1.332.267 RON | 239.076 RON | 1.057.649 RON | 1.093.191 RON | 1.186.223 RON | 148.110 RON | 1.038.113 RON | 1.057.889 RON | 128.334 RON | 0 RON | 833.387 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 1.025.579 RON | 1.025.594 RON | 279.442 RON | 628.125 RON | 746.152 RON | 991.135 RON | 260.812 RON | 730.323 RON | 628.365 RON | 362.770 RON | 0 RON | 712.567 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6619 — Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
Top format din 711 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 601,0 K RON | 1,33 M RON | 1,03 M RON |
| Venituri totale | 601,0 K RON | 1,33 M RON | 1,03 M RON |
| Cheltuieli totale | 130,2 K RON | 239,1 K RON | 279,4 K RON |
| Rezultat net | 464,8 K RON | 1,06 M RON | 628,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,41 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,01 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,01 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,05 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,73 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,44 |
| Durata încasare (zile) | 254 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 92,3 K RON | 557,4 K RON | 16,6% |
| 2024 | 128,3 K RON | 1,19 M RON | 10,8% |
| 2025 | 362,8 K RON | 991,1 K RON | 36,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 601,0 K RON | 1,33 M RON | 1,03 M RON | ▼ 23,0% |
| Rezultat net | 464,8 K RON | 1,06 M RON | 628,1 K RON | ▼ 40,6% |
| Total active | 557,4 K RON | 1,19 M RON | 991,1 K RON | ▼ 16,4% |
| Capitaluri proprii | 465,1 K RON | 1,06 M RON | 628,4 K RON | ▼ 40,6% |
| Datorii totale | 92,3 K RON | 128,3 K RON | 362,8 K RON | ▲ 182,7% |
| Lichiditate curentă | 3,64 | 8,09 | 2,01 | ▼ 75,1% |
| Marjă netă (%) | 77,34 | 79,39 | 61,25 | ▼ 22,8% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 80 | ▼ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (628,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.01), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,41 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.