Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PERFECT BEAUTY BY OANA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, UNIRII, 65, G1, 2, 1, 45, 30829, 3, CAMERA NR.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 32.356 RON | 32.356 RON | 22.974 RON | 8.411 RON | 9.382 RON | 25.484 RON | 0 RON | 25.484 RON | 21.729 RON | 3.755 RON | 0 RON | 10.523 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 20.604 RON | 20.604 RON | 5.987 RON | 13.999 RON | 14.617 RON | 40.696 RON | 0 RON | 40.696 RON | 35.729 RON | 4.967 RON | 0 RON | 18.159 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 37.428 RON | 37.428 RON | 20.810 RON | 15.494 RON | 16.618 RON | 61.065 RON | 0 RON | 61.065 RON | 51.223 RON | 9.842 RON | 0 RON | 26.530 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 85.000 RON | 85.000 RON | 15.800 RON | 67.280 RON | 69.200 RON | 120.219 RON | 0 RON | 120.219 RON | 118.503 RON | 1.716 RON | 0 RON | 105.812 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 141.200 RON | 141.200 RON | 44.244 RON | 95.532 RON | 96.956 RON | 221.771 RON | 0 RON | 221.771 RON | 214.034 RON | 7.737 RON | 0 RON | 220.000 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 111.755 RON | 111.768 RON | 43.601 RON | 67.202 RON | 68.167 RON | 287.794 RON | 10 RON | 287.784 RON | 281.236 RON | 6.558 RON | 0 RON | 280.141 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 103.379 RON | 103.379 RON | 63.348 RON | 39.018 RON | 40.031 RON | 330.042 RON | 10 RON | 330.032 RON | 320.254 RON | 9.788 RON | 0 RON | 327.233 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4775 — Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
Top format din 322 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 32,4 K RON | 20,6 K RON | 37,4 K RON | 85,0 K RON | 141,2 K RON | 111,8 K RON | 103,4 K RON |
| Venituri totale | 32,4 K RON | 20,6 K RON | 37,4 K RON | 85,0 K RON | 141,2 K RON | 111,8 K RON | 103,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 23,0 K RON | 6,0 K RON | 20,8 K RON | 15,8 K RON | 44,2 K RON | 43,6 K RON | 63,3 K RON |
| Rezultat net | 8,4 K RON | 14,0 K RON | 15,5 K RON | 67,3 K RON | 95,5 K RON | 67,2 K RON | 39,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 147,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 33,72 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 33,72 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,29 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 33,72 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,32 |
| Durata încasare (zile) | 1.155 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 3,8 K RON | 25,5 K RON | 14,7% |
| 2020 | 5,0 K RON | 40,7 K RON | 12,2% |
| 2021 | 9,8 K RON | 61,1 K RON | 16,1% |
| 2022 | 1,7 K RON | 120,2 K RON | 1,4% |
| 2023 | 7,7 K RON | 221,8 K RON | 3,5% |
| 2024 | 6,6 K RON | 287,8 K RON | 2,3% |
| 2025 | 9,8 K RON | 330,0 K RON | 3,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 32,4 K RON | 20,6 K RON | 37,4 K RON | 85,0 K RON | 141,2 K RON | 111,8 K RON | 103,4 K RON | ▼ 7,5% |
| Rezultat net | 8,4 K RON | 14,0 K RON | 15,5 K RON | 67,3 K RON | 95,5 K RON | 67,2 K RON | 39,0 K RON | ▼ 41,9% |
| Total active | 25,5 K RON | 40,7 K RON | 61,1 K RON | 120,2 K RON | 221,8 K RON | 287,8 K RON | 330,0 K RON | ▲ 14,7% |
| Capitaluri proprii | 21,7 K RON | 35,7 K RON | 51,2 K RON | 118,5 K RON | 214,0 K RON | 281,2 K RON | 320,3 K RON | ▲ 13,9% |
| Datorii totale | 3,8 K RON | 5,0 K RON | 9,8 K RON | 1,7 K RON | 7,7 K RON | 6,6 K RON | 9,8 K RON | ▲ 49,3% |
| Lichiditate curentă | 6,79 | 8,19 | 6,20 | 70,06 | 28,66 | 43,88 | 33,72 | ▼ 23,2% |
| Marjă netă (%) | 26,00 | 67,94 | 41,40 | 79,15 | 67,66 | 60,13 | 37,74 | ▼ 37,2% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 100 | 95 | 87 | 80 | ▼ 8,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (39,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (33.72), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 147,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.