Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
BABEL FILMS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, ŞTEFAN CEL MARE, 33, 30, 2, 5, 52, 20131, 2, CAMERA NR.3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 7.607 RON | 7.607 RON | 779 RON | 6.609 RON | 6.828 RON | 7.745 RON | 0 RON | 7.745 RON | 6.809 RON | 936 RON | 150 RON | 2.604 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 47.161 RON | 47.161 RON | 14.297 RON | 31.618 RON | 32.864 RON | 38.799 RON | 2.484 RON | 36.315 RON | 38.427 RON | 372 RON | 0 RON | 2.525 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 48.506 RON | 48.506 RON | 17.532 RON | 29.737 RON | 30.974 RON | 69.647 RON | 0 RON | 69.647 RON | 68.164 RON | 1.483 RON | 0 RON | 32.031 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 88.925 RON | 88.925 RON | 65.154 RON | 19.975 RON | 23.771 RON | 62.451 RON | 2.133 RON | 60.318 RON | 58.139 RON | 4.312 RON | 0 RON | 22.262 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 197.807 RON | 197.817 RON | 126.858 RON | 69.081 RON | 70.959 RON | 135.371 RON | 0 RON | 135.371 RON | 127.055 RON | 8.316 RON | 0 RON | 10.248 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 132.251 RON | 134.367 RON | 129.268 RON | 3.823 RON | 5.099 RON | 139.308 RON | 37.707 RON | 101.601 RON | 130.879 RON | 8.429 RON | 0 RON | 18.063 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
- 5914 Proiecția de filme cinematografice
- 7420 Activități fotografice
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 9001 Activităţi de interpretare artistică (spectacole)
- 9002 Activităţi suport pentru interpretare artistică (spectacole)
- 9003 Activităţi de creaţie artistică
- 9004 Activităţi de gestionare a sălilor de spectacole
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5911 — Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Top format din 1,664 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7,6 K RON | 47,2 K RON | 48,5 K RON | 88,9 K RON | 197,8 K RON | 132,3 K RON |
| Venituri totale | 7,6 K RON | 47,2 K RON | 48,5 K RON | 88,9 K RON | 197,8 K RON | 134,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 779 RON | 14,3 K RON | 17,5 K RON | 65,2 K RON | 126,9 K RON | 129,3 K RON |
| Rezultat net | 6,6 K RON | 31,6 K RON | 29,7 K RON | 20,0 K RON | 69,1 K RON | 3,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 198,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 12,05 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 12,05 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 9,91 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 16,53 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,32 |
| Durata încasare (zile) | 50 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 936 RON | 7,7 K RON | 12,1% |
| 2021 | 372 RON | 38,8 K RON | 1,0% |
| 2022 | 1,5 K RON | 69,6 K RON | 2,1% |
| 2023 | 4,3 K RON | 62,5 K RON | 6,9% |
| 2024 | 8,3 K RON | 135,4 K RON | 6,1% |
| 2025 | 8,4 K RON | 139,3 K RON | 6,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7,6 K RON | 47,2 K RON | 48,5 K RON | 88,9 K RON | 197,8 K RON | 132,3 K RON | ▼ 33,1% |
| Rezultat net | 6,6 K RON | 31,6 K RON | 29,7 K RON | 20,0 K RON | 69,1 K RON | 3,8 K RON | ▼ 94,5% |
| Total active | 7,7 K RON | 38,8 K RON | 69,6 K RON | 62,5 K RON | 135,4 K RON | 139,3 K RON | ▲ 2,9% |
| Capitaluri proprii | 6,8 K RON | 38,4 K RON | 68,2 K RON | 58,1 K RON | 127,1 K RON | 130,9 K RON | ▲ 3,0% |
| Datorii totale | 936 RON | 372 RON | 1,5 K RON | 4,3 K RON | 8,3 K RON | 8,4 K RON | ▲ 1,4% |
| Lichiditate curentă | 8,27 | 97,62 | 46,96 | 13,99 | 16,28 | 12,05 | ▼ 26,0% |
| Marjă netă (%) | 86,88 | 67,04 | 61,31 | 22,46 | 34,92 | 2,89 | ▼ 91,7% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 80 | 87 | 100 | 70 | ▼ 30,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (3,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (12.05), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 198,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.