Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NATURAL COM SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Str. RACARI, 12, 45, 2, 53, 70000, 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 2.086.319 RON | 2.110.960 RON | 1.739.273 RON | 350.627 RON | 371.687 RON | 3.545.858 RON | 1.517.965 RON | 2.027.893 RON | 2.539.911 RON | 1.005.947 RON | 909.769 RON | 490.410 RON | 0 RON | 0 RON | 16 |
| 2020 | 1.723.311 RON | 1.781.569 RON | 1.428.244 RON | 336.851 RON | 353.325 RON | 3.690.717 RON | 1.471.609 RON | 2.219.108 RON | 2.876.762 RON | 813.955 RON | 990.512 RON | 511.820 RON | 0 RON | 0 RON | 13 |
| 2021 | 1.787.819 RON | 1.820.384 RON | 1.409.710 RON | 393.744 RON | 410.674 RON | 3.183.263 RON | 1.422.301 RON | 1.760.962 RON | 2.970.506 RON | 212.757 RON | 929.138 RON | 444.491 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2022 | 1.481.405 RON | 1.499.474 RON | 1.031.932 RON | 452.848 RON | 467.542 RON | 3.279.798 RON | 1.391.822 RON | 1.887.976 RON | 3.023.354 RON | 256.444 RON | 864.035 RON | 384.723 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 1.245.284 RON | 1.252.224 RON | 951.503 RON | 289.076 RON | 300.721 RON | 3.073.654 RON | 1.385.711 RON | 1.687.943 RON | 2.962.430 RON | 111.224 RON | 1.039.533 RON | 362.723 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 1.208.754 RON | 2.955.665 RON | 2.714.314 RON | 174.461 RON | 241.351 RON | 2.334.159 RON | 4.445 RON | 2.329.714 RON | 861.891 RON | 1.472.268 RON | 699.747 RON | 136.324 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 890.051 RON | 890.072 RON | 711.615 RON | 151.932 RON | 178.457 RON | 1.111.707 RON | 2.392 RON | 1.109.315 RON | 1.013.822 RON | 97.885 RON | 797.422 RON | 130.195 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1412 — Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
Top format din 27 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,09 M RON | 1,72 M RON | 1,79 M RON | 1,48 M RON | 1,25 M RON | 1,21 M RON | 890,1 K RON |
| Venituri totale | 2,11 M RON | 1,78 M RON | 1,82 M RON | 1,50 M RON | 1,25 M RON | 2,96 M RON | 890,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 1,74 M RON | 1,43 M RON | 1,41 M RON | 1,03 M RON | 951,5 K RON | 2,71 M RON | 711,6 K RON |
| Rezultat net | 350,6 K RON | 336,9 K RON | 393,7 K RON | 452,8 K RON | 289,1 K RON | 174,5 K RON | 151,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 751,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 11,33 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,19 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,86 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 11,36 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,12 |
| Durata stocaj (zile) | 327 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,84 |
| Durata încasare (zile) | 53 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,01 M RON | 3,55 M RON | 28,4% |
| 2020 | 814,0 K RON | 3,69 M RON | 22,1% |
| 2021 | 212,8 K RON | 3,18 M RON | 6,7% |
| 2022 | 256,4 K RON | 3,28 M RON | 7,8% |
| 2023 | 111,2 K RON | 3,07 M RON | 3,6% |
| 2024 | 1,47 M RON | 2,33 M RON | 63,1% |
| 2025 | 97,9 K RON | 1,11 M RON | 8,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,09 M RON | 1,72 M RON | 1,79 M RON | 1,48 M RON | 1,25 M RON | 1,21 M RON | 890,1 K RON | ▼ 26,4% |
| Rezultat net | 350,6 K RON | 336,9 K RON | 393,7 K RON | 452,8 K RON | 289,1 K RON | 174,5 K RON | 151,9 K RON | ▼ 12,9% |
| Total active | 3,55 M RON | 3,69 M RON | 3,18 M RON | 3,28 M RON | 3,07 M RON | 2,33 M RON | 1,11 M RON | ▼ 52,4% |
| Capitaluri proprii | 2,54 M RON | 2,88 M RON | 2,97 M RON | 3,02 M RON | 2,96 M RON | 861,9 K RON | 1,01 M RON | ▲ 17,6% |
| Datorii totale | 1,01 M RON | 814,0 K RON | 212,8 K RON | 256,4 K RON | 111,2 K RON | 1,47 M RON | 97,9 K RON | ▼ 93,4% |
| Lichiditate curentă | 2,02 | 2,73 | 8,28 | 7,36 | 15,18 | 1,58 | 11,33 | ▲ 616,2% |
| Marjă netă (%) | 16,81 | 19,55 | 22,02 | 30,57 | 23,21 | 14,43 | 17,07 | ▲ 18,3% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 100 | 87 | 87 | 70 | 87 | ▲ 24,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (151,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (11.33), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.